امام رضا(ع) فرمود: پدرم به نقل از پدرش (امام صادق(ع)) نقل کرد که فرمود: روز غدير در آسمان مشهورتر از زمين است.
اخبار - سال گذشته در آمل 4 هزار و 856 شغل ايجاد شد :

معاون فرمانداري ويژه شهرستان آمل گفت: در سال گذشته (1395) در آمل 4 هزار و 856 شغل ايجاد شد و اين رقم امسال بايد افزايش و رونق توليد حفظ شود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل ؛ سيد جعفر رسولي در جلسه کميته اشتغال و سرمايه گذاري با اشاره به نام گذاري سال 96 از سوي مقام معظم رهبري به نام سال اقتصاد مقاومتي ، توليد و اشتغال افزود: وقتي مردم از دولت انتظار کار دارند ما بعنوان مسئول و مدير و زير مجموعه دولت در شهرستان وظيفه داريم به منظور تحقق تکليفي که مقام معظم رهبري در سال 96 برعهده کارگزاران و مسئولين گذاشتن بيشتر تلاش و همت کنيم . امسال وظيفه ما مسئولين به مراتب سنگين تر از سالهاي گذشته است .

رسولي ميزان درصد بيکاران تحصيل کرده را 5 درصد از مجموع 8 درصد جوان بيکار شهرستان برشمرد و تصريح کرد: به منظور حفظ وضعيت اشتغال موجود وظيفه داريم از توليدکنندگاني که در اين شرايط اقتصادي مقاوم بودند حمايت و توجه ويژه داشته باشيم .

وي ادامه داد: بايد شرايط را براي سرمايه گذاران شهرستان فراهم کنيم تا در شهرستان سرمايه گذاري ، توليد و ايجاد اشتغال کنند.

رسولي با بيان اينکه بعضي از واحد ها نيمه کاره رها شدند, افزود: سال گذشته به ۹۶ واحد صنعتي و کشاورزي بيشتر از ۶۳ ميليارد تومان تسهيلات بسته رونق و رفع موانع توليد از سوي دولت پرداخت شد و اين روند در سال جديد ادامه خواهد داشت. در حال حاضر ۱۴۵ پرونده واحد هاي توليدي و صنعتي شهرستان در بانک ها منتظر دريافت اين تسهيلات هستند.

معاون فرمانداري ويژه شهرستان آمل ادامه داد: ۳۹ واحد صنعتي و ۵۷ واحد کشاورزي شهرستان از اين تسهيلات بهره مند شدند.

جعفر رسولي همچنين در جلسه شوراي کشاورزي ، منابع طبيعي و حفاظت از منابع آب از نبود سياست گذاري و هدف گذاري در خصوص توليد و اشتغال در شهرستان گلايه کرد و گفت: با سياستگذاري صحيح و هدفمند بسياري از مشکلات بيکاري و توليد در شهرستان رفع خواهد شد.

رسولي ادامه داد:اقتصاد مقاومتي در بخش کشاورزي ماندگار است و موجب اشتغال و توليد پايدار مي شود و خوشبختانه آمل از شرايط آب و هوايي و خاک مناسب و حاصلخيز برخورداراست . اگر در کاشت و توليدات کشاورزي هدف گذاري صحيح صورت گيرد و کشاورزان به کشت ارقام اصلاح شده ترويج شوند در بسياري از توليدات کشاورزي شهرستان رتبه خوبي خواهد داشت .

وي با اشاره به اينکه اگر در آمل بيکار داشته باشيم به اين معني است که ما مديريت نکرديم تصريح کرد: شغل و توليد در روستا است و روستايي در شهر بدنبال کار مي گردد . به عنوان مسئول بايستي شرايط را براي توليد و اشتغال در روستا ها فعال کنيم .

به گفته رسولي کاشت و پرورش گياهان دارويي ، گياهان زينتي ، و پرورش ماهي خاوياري را از نمونه کارهايي برشمرد که مي شود در روستاها راه اندازي کرد  .

 

 

 


نوشته شده در : ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۸:۰۱ قبل‏ازظهر |  
آخرين بروزرساني :

پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۰۱ : ۴۴
اذان صبح : ۴ : ۳۵ : ۲۹
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۷ : ۲۱
غروب آفتاب : ۱۸ : ۱۳ : ۳۵
اذان مغرب : ۱۸ : ۳۰ : ۵۱
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۰۱۷۸۱
كل بازديدكنندگان : ۲۷۵۷۸۴
نمايش هاي امروز : ۷۰۲
بازديد هاي امروز : ۶۳۴
افراد آنلاين : ۱۰۰

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions