رهبر معظم انقلاب: عید غدیر هم سنت ملی ماست؛ چون ملت ما دارای این عقیده و این محتوا و این هویت در ذهن خودش هست.
جهاد کشاورزي - اخبار - بررسي و پيگيري حقوقي با پديده تغيير کاربري غير مجاز اراضي :

به گزارش روابط عمومي جهاد کشاورزي آمل ، جلسه اي با حضور رئيس دادگستري شهرستان و هيئت همراه و مدير امور اراضي سازمان جهاد کشاورزي استان تشکيل که بعد از تلاوت آياتي چند از کلام اله مجيد مهندس اسلامي مدير جهاد کشاورزي آمل خير مقدم به حاضرين در جلسه ، گفت : بررسي و پيگيري حقوقي تغيير کاربري اراضي زراعي و باغي از اولويت کاري جهاد کشاورزي و سايربررسي و پيگيري حقوقي با پديده تغيير کاربري غير مجاز اراضي دستگاههاي مرتبط در شهرستان مي باشد . لذا به همين سبب از همکاري ويژه دادستاني شهرستان و فرمانداري ويژه شهرستان آمل ، نيرو انتظامي ، اداره راه مسکن و شهرسازي و ساير قوا تقدير مي نمايم .

ايشان در همين راستا گزارش کامل و جامع از وضعيت اراضي و باغي و چگونگي بررسي پرونده هاي تغيير کاربري غيرمجاز و موانع و مشکلات ارائه نمودند .

در ادامه آقاي رسولي معاونت فرمانداري ويژه شهرستان ،گفت : بايد همه قوا جهت پيشبرد اهداف و حفظ و حراست از اراضي زراعي و باغي تلاش کنند . لذا بر اجراي تبصره 2 ماده 10 و احکام قطعي ماده 3 بسيار جدي باشيم ، و هر فرد خاطي از جمله مديران دستگاههاي اجرايي و دهياران که خلاف نمايند و در صدور نقش داشته باشند به شدت برخورد شود ضمن اينکه فرمانداري ويژه شهرستان در اجراي تبصره 2ماده 10 آمادگي دارد.

آنگاه حاج آقا سيفي رئيس دادگستري شهرستان بيان داشت : جلسه هم انديشي يعني کمک کار هم بودن و همديگر را ياري نمودن و عمل نمودن به قوانين است. اعلام مي دارم در تغيير کاربري اراضي جهاد کشاورزي مدعي خصوصي است به همين لحاظ گزارشات بايد کامل ، رسا و دقيق باشد. ضمن اينکه تاکيد مي نمايم تبصره يک و تبصره دو ماده 10 را عمل نمائيد چون قانون اين اختيار را به شما داده است .

سپس آقاي طالبي دادستان شهرستان با تائيد فرمايشات رياست محترم دادگستري آمل ، گفت : در علم مديريت بحث بهره وري مد نظر بوده لذا اگر صدها جلسه تشکيل ولي خروجي و بهره وري نداشته باشد نتيجه اي حاصل نخواهد شد بايد کار درست انجام بدهيم تا اثر بخشي آن به ظهور برسد .

حاج آقاحيدري مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در مديريت جهاد کشاورزي آمل گفت : وضيت استان چگونه است ومسئولين کشوري چه تصميم عاقلانه اي براي استان گرفته اند يعني استان مازندران توريستي يا کشاورزي است .

در ادامه جلسه آقاي ايران دوستي رئيس امور اراضي استان با قدرداني و تشکر در ارائه گزارش و مطالب فني در جلسه گفت : با گزارشاتي که ارائه شده اميدواري وجود دارد . ولي همه بدانند قانون در همه جا فصل الخطاب است و بر اساس خواسته قانون دورهم جمع شديم که انشاله با تعقل و تدبير موانع و مشکلات بررسي و مرتقع گردد . در بخش ديگر همزمان با اجراء و عمل به قانون دنبال کارگشايي کار مردم هم باشيم.

يعني بروکراسي اداري براي مردم سهل و آسان شود . برنامه ها در سه مرحله کوتاه مدت ، ميان مدت و درازمدت تقسيم بندي تا بتوان اصولي نتيجه گرفت.

الحمداله سنددار شدن زمينها از شهرستان بابلسر شروع و شهرستان آمل با مناقصه اي 40 هزار هکتاري که صورت گرفته در آينده نزديک فعاليت آن آغاز خواهد شد و به اميد خداوند و تلاش مسئولين استاني شهرستان ظرف 5 سال آينده تمام زمين ها زراعي و باغي با هزينه اعتباري خاصي که تعيين شده سنددار خواهد شد. لذا با اينکه هجمه زمين خواري و تغيير کاربري اراضي بسيار زياد است اولويت اصلي را اينگونه بيان مي کنيم.

1-    حفظ اراضي زراعي و باغات که براي ادامه حيات بشريت ضرورت است .

2-    رويکرد ترويجي همراه با برنامه هاي آموزشي تاثيرگذار براي همه اقشار جامعه

3-    برنامه هاي درازمدتي پيش بيني که آينده نگري در آن باشد ضمن اينکه بحث تداخلات بسيار مهم بايستي پيگيري و تداوم داشته باشد .

4-    پيگيري اراضي باير و طرحهاي غيرفعال حتماً مدنظر قرار بگيرد .    روابط عمومي جهاد کشاورزي آمل     

 


نوشته شده در : ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۹:۰۱ قبل‏ازظهر |  
روز مقاومت و پيروزي (فتح خرمشهر در عمليات بيت المقدس(1361ش)
آخرين بروزرساني :

چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۴ : ۴۷ : ۴۳
اذان صبح : ۳ : ۰۲ : ۴۹
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۷ : ۱۱
غروب آفتاب : ۱۹ : ۰۷ : ۰۳
اذان مغرب : ۱۹ : ۲۶ : ۴۰
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۶۰۷۰۹۱
كل بازديدكنندگان : ۴۱۰۶۳۶
نمايش هاي امروز : ۲۲۰۷
بازديد هاي امروز : ۲۱۴۶
افراد آنلاين : ۱۴۰

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions