رهبر معظم انقلاب: عید غدیر هم سنت ملی ماست؛ چون ملت ما دارای این عقیده و این محتوا و این هویت در ذهن خودش هست.
دانشکده علوم قرآني - اخبار - قرآن و اهل بيت (ع) دو سرمايه فکري و معنوي مسلمانان هستند :

سيد معصوم حسيني رئيس دانشکده علوم قرآني آمل در برنامه زنده ويژه سحر صدا و سيما مازندران گفت: قرآن و اهل بيت (ع) دو سرمايه فکري و معنوي مسلمانان هستند.

وي در برنامه زنده ويژه سحري صدا و سيما مازندران با نام بهار بندگي، ضمن معرفي کامل دانشگاه علوم و معارف قرآن کريم و تنها دانشکده علوم قرآني آمل در سه استان شمالي کشور ، با بيان اينکه انسان دو نوع سرمايه دارد، سرمايه مادي وسرمايه فکري و معنوي گفت: سرمايه مادي که بر پايه اين سرمايه زندگي مادي خواهد داشت اين سرمايه قابل احيا و قابل خريداري هستند و سرمايه فکري و معنوي ، که اين سرمايه براي ما مسلمانان ( قرآن و اهل بيت) هستندکه اصلا قابل مقايسه با سرمايه هاي مادي نيستند.

رئيس دانشکده علوم قرآني آمل در معرفي قرآن از زبان خداوند گفت: خداوند در آيه شريفه ۱۸۵ سوره مبارکه بقره مي فرمايند: «شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُدىً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏ وَ الْفُرْقانِ». خداند قرآن را در سه جمله توصيف ميکند: ۱- هُدىً لِلنَّاسِ: قرآن کتاب هدايت است براي تمام مردم، با تمام تفاوت ها و اختلاف ها در سطح درک و معرفت و علم و دانش و اين مرحله عامه است. ۲- بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدى‏: که افراد خاص را شامل مي شود کساني که بينش عميق تري دارند. ۳- وَ الْفُرْقانِ: ويژه اخص الخواص است آنهايي که مراحل عالي ايمان و تقوا را پيموده و بر اثر آن نورانيت خاصي پيدا کرده اند.

دکتر حسيني در توصيف قرآن از زبان پيامبر اکرم (ص) گفت: پيامبر اسلام در خطاب به معاذ مي فرمايند: «يا مُعاذُ، إن أرَدتَ عَيشَ السُّعَداءِ و مِيتَةَ الشُّهَداءِ و النَّجاةَ يَومَ الحَشرِ و الأمنَ يَومَ الخَوفِ و النُّورَ يَومَ الظُّلُماتِ و الظِّلَّ يَومَ الحَرورِ و الرِّيَّ يَومَ العَطَشِ و الوَزنَ يَومَ الخِفَّةِ و الهُدى يَومَ الضَّلالَةِ فَادرُسِ القرآنَ ؛ فإنّهُ ذِكرُ الرَّحمنِ و حِرزٌ مِن الشَّيطانِ و رُجحانٌ في الميزانِ . پيامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمود : اى معاذ! اگر زندگى سعادتمندان را مى خواهى و مُردن شهيدان را و نجات در روز محشر را و امنيت در روز ترس را و روشنايى در روز تاريكي ها را و سايه در روز سوزان را و سيرابى در روز تشنگى را و سنگينى در روز سبكى [ترازوى اعمال] را و هدايت در روز گمراهى را، پس قرآن را نيك بياموز؛ زيرا كه آن ياد خداوند رحمان است و نگهدارنده از شيطان و مايه سنگينى ترازوى اعمال.


نوشته شده در : ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۱:۰۳ قبل‏ازظهر |  
آخرين بروزرساني :

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۴۰ : ۲۵
اذان صبح : ۵ : ۱۰ : ۵۴
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۵ : ۳۱
غروب آفتاب : ۱۶ : ۵۰ : ۱۶
اذان مغرب : ۱۷ : ۰۸ : ۵۳
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۱۰۲۹۴۷۶
كل بازديدكنندگان : ۷۵۶۳۴۶
نمايش هاي امروز : ۱۹۳
بازديد هاي امروز : ۱۹۳
افراد آنلاين : ۱۳۴

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions