امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاکيد شده، ندا نشده است.
جهاد کشاورزي - اخبار - 31 نفر از فراگيران طي يک دوره 4 چهار روزه اصول پرورش و مبارزه با آفات و بيماريهاي زنبور عسل را فرا گرفته اند. :

31 نفر از فراگيران طي يک دوره 4 چهار روزه اصول پرورش و مبارزه با آفات و بيماريهاي زنبور عسل را فرا گرفته اند.
به گزارش روابط عمومي جهاد کشاورزي آمل، سيدحسين اسلامي طي گفتگويي اظهار کرد: زنبور عسل در ايران و بعضي از کشورها اکثراً به خاطر توليد عسل و احياناً موم نگهداري ميشود؛ حال آنکه در در کشورهاي اروپايي و آمريکا بيشتر به خاطر گرده افشاني و استفاده از محصولات زنبور عسل و عوامل فرعي و پرورش زنبور عسل است.

ايشان در همين راستا افزودند: در اکثر گياهان گلدار، گرده افشاني بصورت غير مستقيم بوده و بوسيله باد، حشرات و عوامل ديگر تلقيح انجام ميگيرد؛ ثابت شده که سهم زنبور عسل در اين نوع گرده افشاني بالغ بر 90 درصد است.
ضمن اينکه زنبور عسل نه تنها در کميت محصولات باغي و زراعي اثر بارزي داشته؛ بلکه در کيفيت آن نيز نقش بسزايي دارد.

اسلامي معاون سازمان و مدير جهاد کشاورزي آمل با پيشرفت نمودن علوم و فنون جهاني و اصلاح نژاد گونه‌هاي مختلف زنبور عسل و صنعتي شدن توليد عسل، بيان داشت: به منظور افزايش آگاهي و تشويق و ترغيب علاقه مندان و پرورش دهنده گان و توليد کنندگان عسل با همکاري اداره ترويج جهاد کشاورزي آمل يک دوره کلاس آموزشي ترويجي 4 روزه(28/3 لغايت 1/4/96) با موضوع اصول پرورش و مبارزه با آفات و بيماريهاي زنبور عسل با حضور 31 نفر از فراگيران در سالن جلسات آموزشي جهاد کشاورزي آمل برگزار و همه فراگيران با موضوعاتي چون بيماري و آفات، اهميت و ارزش زنبور عسل و توليد و فرآوري عسل، تاريخچه زنبور داري در ايران و جهان و نقش زنبور عسل در کشاورزي و محيط زيست آشنا شدند.
روابط عمومي جهاد کشاورزي شهرستان آملنوشته شده در : ۱۵ تير ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۸:۰۴ قبل‏ازظهر |  
روز بزگداشت سعدي
آخرين بروزرساني :

پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۵ : ۱۹ : ۳۳
اذان صبح : ۳ : ۴۶ : ۵۶
اذان ظهر: ۱۱ : ۵۹ : ۰۹
غروب آفتاب : ۱۸ : ۳۹ : ۲۱
اذان مغرب : ۱۸ : ۵۷ : ۲۲
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۹۳۷۹۲
كل بازديدكنندگان : ۳۱۸۱۲۵
نمايش هاي امروز : ۴۳۸
بازديد هاي امروز : ۳۹۸
افراد آنلاين : ۴۸

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions