رهبر معظم انقلاب: عید غدیر هم سنت ملی ماست؛ چون ملت ما دارای این عقیده و این محتوا و این هویت در ذهن خودش هست.
اخبار - در جلسه ستاد ساماندهي متکديان مطرح شد: جمع‌آوري و ساماندهي جدي متکديان در آمل :

معاون استاندار و فرماندار ويژه آمل در جلسه ستاد ساماندهي متکديان اين شهرستان گفت: با هماهنگي ستاد به طور جدي متکديان آمل جمع‌آوري و ساماندهي مي‌شوند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه آمل، سيدجعفر رسولي در اين جلسه که با حضور دادستان آمل، سرپرست بهزيستي آمل و اعضاي ستاد ساماندهي متکديان در دفتر فرماندار ويژه برگزار شد، گفت: براي ساماندهي متکديان جلسات زيادي در اين شهرستان برگزار شد اما متاسفانه خروجي خوبي نداشتيم.

وي با بيان اينکه براي ساماندهي متکديان بايد همه دستگاه‌ها روي کار بيايند، بيان کرد: سال‌هاي گذشته تکدي از سوي افراد کمي و آنهم به صورت سنتي انجام مي‌شد اما الان افراد زيادي را در سطح شهر مي‌بينيم که در نقاط مختلف شهر با چهره‌هاي ناراحت‌کننده به تکدي مي‌پردازند.

رسولي با تاکيد براينکه براي جمع‌آوري و ساماندهي بر آنها شهرداري بايد ورود جدي يابد، اظهار داشت: در گذشته از سوي بهزيستي مرکزي براي نگهداري آنها راه‌اندازي شد و قرار شد با انتخاب پيمانکار همه متکديان به اين مرکز هدايت شوند.

معاون استاندار عنوان کرد: حتي آمل پايلوت شش شهر استان مازندران براي ساماندهي متکديان شده و شهرداري به عنوان عضو اصلي معرفي شد اما ظاهرا در اين امر کاري انجام نشده بنابراين بهتر است که شهرداري به دنبال ساماندهي متکديان شهر خود باشد.

وي با اشاره به اينکه هر يک از دستگاه‌هاي ذيربط ستاد نيز در زمان مانور جمع‌‌آوري حضور يابند، تصريح کرد: اگر يکي از اين دستگاه‌ها در اجراي حوزه کاري خود سهل‌انگاري کنند مطمئنا اين معضل ساماندهي صورت نمي‌گيرد. 

وي تاکيد کرد: نيروي انتظامي بايد در زمينه برخورد با متکديان قاطعانه عمل کرده و وارد شود و چهره هايي که تکدي گري آنها مشهود بوده و بارها دستگير شده اند مجازات شود.

دادستان آمل در کارگروه ساماندهي متکديان فرمانداري آمل با اشاره به اينکه متکديان به چندين گروه تقسيم مي شوند، اظهار کرد: تکدي گري جز جرايم به عادت است يعني افرادي هستند که جرم آنان تکرار مي شود و عادت مي کنند در زمره مجرمين قرار مي گيرند. همچنين در وسايل الشيعه نهي ديني و شرعي براي تکدي گري وجود داشته و نيز نهي قانوني  براي تکدي گري وجود دارد و در ماده 712 قانون مجازات اسلامي و نيز ماده 713 درباره جرم بودن تکدي گري نيز مطالبي بيان شده است. در اين ماده براي متکديان سه ماه تا دوسال زندان در نظر گرفته شده است.

علي طالبي با تاکيد بر اينکه در اين زمينه حضور کودکان به عنوان متکدي عموما با رهبري برخي افراد صورت مي گيرد که جرم بوده و بايد دادسراها در اين زمينه ورود پيدا کنند، افزود: بانواني که طالع بيني و فال بيني مي کنند نيز مجرم هستند و جرم اشان تحصيل مال نامشروع است.  بين متکدياني که مشخص است متکدي هستند و مربوط به شهر آمل هستند و افرادي که نقش مهاجر دارند در طرح ساماندهي بايد تفاوت قائل باشد.

وي ادامه داد: در قسمتي که متکديان مربوط به شهر آمل هستند در بخش قضايي، نيروي انتظامي و بهزيستي و شهرداري وظيفه ذاتي دارند، برخي افراد وضعيت اقتصادي خوبي ندارند و بدسرپرست و بي سرپرست هستند که اين افراد بايد شناسايي و حمايت شوند. اگر به اين نتيجه رسيديم که افرادي در قالب متکدي تحت تيم حمايتي شهرستان نيستند تکليف وجود دارد که ساماندهي شوند. اما بيش از 90درصد متکديان آمل مهاجر هستند که در اين شرايط جرم ايشان مشهود است و وظيفه اين کارگروه شناسايي و مجازات اين متکديان است.

 


نوشته شده در : ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۲:۰۴ بعدازظهر |  
درگذشت دکتر علي شريعتي (1356ش)
آخرين بروزرساني :

يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۴ : ۴۲ : ۱۵
اذان صبح : ۲ : ۵۱ : ۱۶
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۱ : ۴۰
غروب آفتاب : ۱۹ : ۲۱ : ۰۸
اذان مغرب : ۱۹ : ۴۱ : ۲۶
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۶۵۲۰۵۹
كل بازديدكنندگان : ۴۴۶۷۷۷
نمايش هاي امروز : ۱۳۸
بازديد هاي امروز : ۱۳۲
افراد آنلاين : ۶۵

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions