امام رضا(ع) فرمود: پدرم به نقل از پدرش (امام صادق(ع)) نقل کرد که فرمود: روز غدير در آسمان مشهورتر از زمين است.
جهاد کشاورزي - اخبار - 75 درصد از اراضي شاليزاري آمل برداشت شد. :

سيد حسين اسلامي مدير جهاد کشاورزي آمل از برداشت 75 درصدي شالي در مزارع شهرستان آمل خبر داد:

به گزارش روابط عمومي جهاد کشاورزي آمل، اسلامي از همزمان با برداشت 75 درصدي شاليزارهاي آمل، گفت: کشاورزان عزيزي که علاقه مند به کشت مجدد برنج و پرورش رتون دارند براي آماده سازي زمين از آتش زدن کاه و کلش جدا" خودداري نمايند.

وي با بيان اينکه روش برداشت اراضي شاليزاري آمل بيش از95 درصد بصورت مکانيزه صورت ميگيرد، لذا جمع آوري و بسته بندي کاه بسيار سهل و آسان بوده و از آلوده نمودن محيط زيست با آتش زدن کاه و کلش ممانعت بعمل آيد.

اسلامي مدير جهاد کشاورزي در همين راستا افزودند: تا کنون بيش از 8500 هکتار نشاء مجدد و بيش از 15000هکتار کشت و پرورش رتون انجام گرديد.

وي با آگاهي دادن و افزايش رشد عملي کشاورزان که همراه با اجراي برنامه هاي آموزشي ترويجي و نظارت اداره آموزش  ترويج ستاد و مراکز جهاد کشاورزي صورت ميگيرد؛ گفت: کشت و پرورش رتون با هزينه کمتر و با مديريت صحيح مي تواند عملکرد قابل قبولي در واحد سطح داشته باشد.

وي اظهار کرد: آتش زدن کاه و کلش باعث از بين بردن ميکرو ارگانسيم هاي زنده خاک و مواد غذايي، کاهش حاصلخيزي و فرسايش خاک شده و آلودگي هوا و محيط زيست را به دنبال خواهد داشت، لذا کشاورزان عزيز براي حفظ خاک زراعي، توليد محصول بيشتر و حفظ محيط زيست از سوزاندن بقاياي گياهي جدا"خودداري کنند.

اسلامي مدير جهاد کشاورزي آمل، خبر داد: به حول و قوه الهي با حضور کارشناسان جهاد در عرصه کشاورزي و با نصب بنر تبليغاتي درسطح روستاها وتعامل وهمکاري شوراهاي اسلامي ودهياران در طي اين مدت 560 نفر از کشاورزان با موضوعات مختلف آموزشي خصوصا" از مضرات سوزاندن بقاياي گياهي (کاه و کلش) آشنا شدند.

روابط عمومي جهاد کشاورزي شهرستان آمل

 


نوشته شده در : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۱:۰۵ قبل‏ازظهر |  
عيد نوروز (رسمي شدن تاريخ کشور ايران بر اساس ماههاي خورشيدي(1314ش
آخرين بروزرساني :

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۰۳ : ۱۱
اذان صبح : ۴ : ۳۷ : ۰۳
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۷ : ۳۹
غروب آفتاب : ۱۸ : ۱۲ : ۴۳
اذان مغرب : ۱۸ : ۲۹ : ۵۸
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۰۰۰۹۸
كل بازديدكنندگان : ۲۷۴۲۰۹
نمايش هاي امروز : ۱۳۷۲
بازديد هاي امروز : ۱۳۴۸
افراد آنلاين : ۷۳

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions