امام صادق(ع) فرمود: ... روز غدير خم در ميان روزهاى عيد فطر و قربان و جمعه همانند ماه در ميان ستارگان است.
اخبار - جلسه نقش آموزش و پرورش در توسعه روستاها، در فرمانداري آمل تشکيل شد. :

جلسه نقش آموزش و پرورش در توسعه روستا به رياست فرماندار آمل وبا حضور معاون سياسي اجتماعي فرمانداري، بخشداران و مدير اداره آموزش و پرورش و معاون آموزش ابتدايي او در فرمانداري شهرستان آمل تشکيل شد.

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل، ابتدا در اين جلسه عباس مرزبند مدير آموزش و پرورش شهرستان آمل اعلام کرد:  با اضافه شدن يک پايه به دوره ابتدائي و کم شدن يک پايه از دوره متوسطه، اکنون شاهد 200 معلم مازاد در آموزش متوسطه و نيازمند به 4 هزار ساعت آموزگار آموزش ابتدائي مي باشيم.

 مدير آموزش و پرورش آمل يادآورشد: 132 مدرسه در روستاهاي شهرستان وجود دارد که از اين تعداد 49 مدرسه مستقل و 83 مدرسه پايه اي مي باشد واز 1000 معلم موجود 550 معلم در روستاها مشغول تدريس هستند.

مرزبند اظهارداشت: از 10880 دانش آموز که در مدارس روستاها مشغول تحصيل هستند ، تعداد 5600 نفر پسر  ومابقي دختر هستند که اين تعداد 34 درصد دانش آموزان شهرستان مي باشند.

 مدير آموزش و پرورش آمل با تشکر از کمک و مساعدت دکتر يوسفيان نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي بخاطر پيگيري و اختصاص اعتبارات از محل طرح برکت براي ساخت مدارس و تلاش فرماندارآمل، بخشداران، دهياران و شوراي اسلامي روستاها در جهت توسعه فضاي آموزشي گفت: خوشبختانه بعضي از مدارس روستائي جزو مدارس نمونه هستند که امسال 24 درصد از سهميه ورود به مدرسه تيز هوشان و نمونه به دانش آموزان روستائي اختصاص داده شد و اکثر دانش آموزان درمدارس روستائي در مراکز تيز هوشان و نمونه قبول مي شوند.

در ادامه جلسه معاون سياسي اجتماعي فرماندار و بخشداران شهرستان به بيان ديدگاههاي خود در جهت توسعه فضاي آموزشي و فرهنگي پرداختند  و براي کمک به اين موضوع اعلام آمادگي نمودند.

سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل با جمع بندي موارد مطرح شده و با مهم دانستن نقش فضاهاي آموزشي بويژه مدارس در توسعه روستاها، برگزاري شوراي فرعي آموزش و پرورش به رياست بخشدارن در بخشها را لازم دانست و از مدير آموزش و پرورش شهرستان خواست تا يک نماينده مستقيم در بخشها معرفي نمايد تا پيگير خواسته هاي مدارس باشند و از بخشداران نيز خواست تا ديدار خود را با مديران مدارس روستاهاي بخش مربوطه بيشترنمايند و در بازديد مسئولين از روستاها حتما از مدارس بازديد به عمل آيد و با مديران، معلمان و دانش آموزان روستا ديدار حاصل گردد.

فرماندار آمل با تاکيد براي اينکه براي توسعه فضاي آموزشي صرفاً نبايد منتظر اعتبارات باشيم، گفت: با کار ميداني و بکارگيري مديران مجرب و خلاق و انجام تغييرات محيطي ميتوان زمينه ايجاد انگيزه و استفاده از ظرفيت انجمن اولياء  معتمدين، خيرين و افراد دلسوز و والدين در روستاها را آماده نمود. ايشان برگزاري جشنها و مراسم گردهمايي فارغ التحصيلان سالهاي دور مدارس را يک اقدام عملي در راستاي جذب کمک مادي و معنوي اقشار تأثير گذار بين آنها دانست، و ادامه داد با عضو نمودن افتخاري اين اين افراد و همچنين شوراهاي اسلامي و دهياران در انجمن ها و شوراهاي  فرهنگي و مشورتي  مدارس، مي توان از پتانسيل بالقوه آنها به صورت بالفعل بهره برد و بستر استفاده از بهترين امکانات و خدمات براي دانش آموزان روستايي را با کمک همين عزيزان فراهم نمود. 

ايشان در پايان از مسئولين آموزش و پرورش خواست تا به صورت مداوم افت تحصيلي در مدارس روستايي با جديت رصد گردد و کمک به دانش آموزان بازمانده هيچگاه فراموش نگردد و با آگاهي بخشي به والدين در خصوص اجازه تحصيل فرزندانشان در مدارس روستايي از مهاجرت به شهرها جلوگيري بعمل آيد، و با اعلام گزارش عملکرد نقش آموزش و پرورش در توسعه روستاها، فرمانداري را در جريان اقدامات انجام شده قرار دهند.


 


نوشته شده در : ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۵:۰۵ بعدازظهر |  
آخرين بروزرساني :

چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۴ : ۵۷ : ۱۶
اذان صبح : ۳ : ۱۲ : ۱۲
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۶ : ۴۵
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۵ : ۴۹
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۵ : ۲۱
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۷۲۱۰۱۰
كل بازديدكنندگان : ۴۹۹۷۰۱
نمايش هاي امروز : ۴۳۸
بازديد هاي امروز : ۴۱۱
افراد آنلاين : ۵۵

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions