امام رضا(ع) فرمود: پدرم به نقل از پدرش (امام صادق(ع)) نقل کرد که فرمود: روز غدير در آسمان مشهورتر از زمين است.
اخبار - جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان آمل برگزار شد :

امام جمعه آمل با تشکر از تلاشهاي نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي و همچنين پيگيريهاي فرماندار ويژه آمل اعلام کرد: "دانشگاه فرهنگيان در آمل ماندني شد"

 فرماندار آمل نيز ناهنجاري هاي کنوني در اجتماع را  نتيجه غفلت از مساجد دانست.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل، جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان آمل روز پنجشنبه به رياست فرماندار ويژه اين شهرستان و با حضور امام جمعه آمل و ديگر مسئولين ادارات و نهادهاي مرتبط با فرهنگ عمومي در اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

در ابتداي جلسه پس از خير مقدم گويي از سوي مدير آموزش و پرورش آمل، حجت الاسلام سيد جليل مرتضوي امام جمعه آمل با اعلام اينکه دانشگاه فرهنگيان بيش از 30 سال درآمل وجود داشته بيان کرد:  "با تلاش دکتر يوسفيان و آقاي رسولي به طور قطع هيچ يک از دانشجويان اين دانشگاه  به شهرستان هاي ديگر منتقل نخواهد شد."

امام جمعه آمل به اثرات سوء پديده اجتماعي طلاق دراين شهرستان اشاره کرد وگفت، متاسفانه اينکه اکنون برابر آمارهاي ارائه شده اعلام کنيم که آمل با معضل طلاق به عنوان يک پديده شوم اجتماعي و گسست خانواده ها موجه شده، خبر ناخوشايند ونااميد کننده اي است.

وي با تاييد صحبتهاي جانشين فرماندهي سپاه ناحيه آمل عنوان کرد، بدپوششي وبي حجابي، مدگرايي و اسراف گرايي يکي از مظاهر و ريشه هاي اصلي طلاق در خانواده هاي امروز است و افزود، متاسفانه تبليغات سوء در شبکه هاي ماهواره اي به اندازه اي تاثيرگذار شده که درکمترين زمان اگر لباس و يا مدل و کالايي در شبکه هاي ماهواره اي و اجتماعي تبليغ شود، بلافاصله آن را دربازارهاي شهرستان شاهد خواهيم بود.

سيدجعفررسولي معاون استاندارمازندران و فرماندار ويژه شهرستان آمل درجلسه شوراي فرهنگ عمومي اين شهرستان گفت: بروز ناهنجاريهاي اجتماعي ريشه در غفلت از برنامه هاي فرهنگي مساجد دارد.

نماينده عالي دولت در شهرستان به کارکرد مهم فرهنگي واجتماعي مساجد در شهرها وروستاها اشاره کرد وگفت، همه مشکلاتي که اکنون به عنوان معضل وناهنجاري هاي اجتماعي درجامعه مي شناسيم، نتيجه غفلت از برنامه هاي فرهنگي و عدم توجه به فعاليت مساجد بوده است.

سيدجعفر رسولي افزود، مساجد، برطرف کننده معضلات و درعين حال ترسيم کننده اهداف تاثيرگذار در محلات و مناطق شهري بوده وضرورت دارد که از سوي مديريت سازمان تبليغات اسلامي شهرستان، نسبت به تجهيز امکانات مساجد فعال تر اقدام گردد و در جهت فعال سازي مساجد ديگرنيز تلاش گردد. 

وي با بيان اينکه شهرستان آمل از ديرباز به عنوان ديار علويان و رويشگاه علماي بنام معروف بوده و هم اکنون نيز به حضور ارزشمند علامتين حضرات جوادي آملي وحسن زاده آملي افتخار مي کند، تصريح کرد، نگاه ما تقويت آموزه هاي قرآني درسطح شهرستان است و انتظار ما بر اين است که کميته هاي فرعي شوراي فرهنگ عمومي و نيز کميته هاي رفع معضلات اجتماعي شهرستان، به تناسب موضوع دراين حوزه فعال شوند و با تشکيل جلسات در فرمانداري گزارش عملکرد خود را اعلام نمايند.

فرماندار آمل با تأسف از غفلت بوجود آمده در برخورد با برنامه هاي ضدفرهنگي دشمنان که در جهت فروپاشي بنيان خانواده و تزلزل اعتقادات جوانان ساخته مي شوند، اعلام کرد، "تا زماني که قرآن وارد خانواده ها نشود و آن را به عنوان راهنما نپذيريم، قطعاً اين قبيل مشکلات به وجود خواهد آمد."

فرماندار آمل به دستگاه هاي متولي گفت تا ضمن اينکه آمار معضلات فرهنگي و اجتماعي را اعلام مي کنند، نسبت به معرفي و انجام راهکارهاي پيشگيرانه و نهي کننده نيز اقدام نمايند.

رسولي در پايان برپايي نمازجماعت صبح در مساجد شهري و رونق اين مهم را از وظايف مهم سازمان تبليغات اسلامي دانست، و با تأکيد بر  نظارت بيشتر بر نصب چادر و خيمه در مجاورت مساجد و تکايا در ايام محرم و شبهاي ماه مبارک رمضان که باعث خالي شدن اماکن مقدس مي شود، از نيروي انتظامي، سازمان تبليغات، شهرداري و ساير دستگاه هاي مربوطه خواست نسبت به اين موضوع بررسي ويژه اي اعمال نمايند.


 


نوشته شده در : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۲:۰۵ بعدازظهر |  
آخرين بروزرساني :

چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۴ : ۵۷ : ۱۶
اذان صبح : ۳ : ۱۲ : ۱۲
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۶ : ۴۵
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۵ : ۴۹
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۵ : ۲۱
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۷۲۱۰۱۵
كل بازديدكنندگان : ۴۹۹۷۰۶
نمايش هاي امروز : ۴۴۳
بازديد هاي امروز : ۴۱۶
افراد آنلاين : ۵۹

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions