حضرت امام خمینی رحمه الله: روز عيد غدير روزي است كه پيامبر اكرم (ص) طبقه حكومت را معين فرمودند و الگوي حكومت اسلامي را تا آخر تعيين فرمودند."صحيفه نور ج۳ ص ۱۹۷"
اخبار - شتاب بخشي به فعاليتهاي سوادآموزي تا ريشه کني بي سوادي در گروه سني زير50سال :

جلسه شوراي پشتيباني نهضت سوادآموزي با هدف شتاب بخشي به فعاليتهاي سوادآموزي تا ريشه کني بي سوادي در گروه سني زير50سال در فرمانداري آمل تشکيل شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل، صبح امروز جلسه شوراي پشتيباني نهضت سوادآموزي به رياست علي حيدرزاده معاون عمران و برنامه ريزي فرمانداري ويژه شهرستان آمل و با حضور رئيس اداره سوادآموزي آموزش و پرورش آمل، بخشداران، روساي و نمايندگان ادارات زندان، بهزيستي، کار، جهادکشاورزي و شهرداري و ساير دارات و نهادها در فرمانداري آمل برگزار شد.
در اين جلسه معاون فرمانداري آمل با تاکيد بر اهميت فرهنگ سازي براي افزايش سطح سواد در جامعه، تلاش همه دستگاه ها را در راستاي اجراي برنامه عملي و پيگيري سياستها و مصوبات شوراي پشتيباني سواد آموزي به استناد مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در زمينه تقويت و پشتيباني امر سواد آموزي ضروري دانست.
وي با اشاره به فعاليتهاي چند دهه نهضت سواد آموزي در كشور از اينكه هنوز افرادي به عنوان بي سواد و حتي كم سواد وجود دارند ابراز تاسف كرد . وي ادامه داد :عليرغم اين كه در شاخص هاي سواد آموزي وضعيت شهرستان آمل نسبت به ميانگين بي سوادي استان بنا به برخي آمارها نشان دهنده بهبود وضعيت در شهرستان است، اما وجود حتي يك نفر بي سواد شايسته استان و مردم بافرهنگ و فرهنگ دوست آمل نيست .
مهندس حيدرزاده از حاضرين در اين جلسه بويژه نماينده اداره کار و رفاه اجتماعي و رئيس اداره زندان شهرستان خواست تا با توجه به اهميت موضوع، آمار واقعي و به روز بي سوادان و کم سوادان در جامعه تحت پوشش خود را ارائه نمايند.
 در اين جلسه بر نقش  بخشداران براي تشکيل شوراهاي فرعي پشتيباني نهضت سوادآموزي در بخشها با کمک دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستاها و همچنين نقش مراکز بهداشتي و خانه هاي بهداشت، مراکز تحت پوشش بهزيستي و کميته امداد، جهاد کشاورزي و ...  براي شناسايي جمعيت بي سواد و کم سواد و افزايش تعداد با سوادان و ترغيب بي سوادان به حضوردر كلاسهاي سواد آموزي تاكيد شد.
يداللهي رئيس اداره سوادآموزي آموزش و پرورش آمل، اهداف تشکيل اين شورا را درچهار قالب عنوان کرد که عبارتند از:
1-  شتاب بخشي به فعاليت سوادآموزي
2-  ريشه کني بي سوادي در گروه سني زير 50سال
3-  سياستگذاري براي پشتيباني دستگاههاي اجرايي و سازمانهاي مردم نهاد از فعاليتهاي سوادآموزي
4-   استفاده از توان اجرايي دستگاه ها ي استاني و شهرستاني و هدايت آنها براي کمک به فعاليتهاي سوادآموزي

رئيس سوادآموزي آمل در ادامه گفت: "يکي ازبرنامه مهم سال 96 طرح اموزشي نمازکليد بهشت باحضور230 اموزش دهنده دردو روز صبح و عصر وبا حضور مدرسين سازمان از قم و همچني طرح مرکزيادگيري ومحلي درامامزاده عبدالله باحضور 80سوادآموز به همراه کلاس اموزشي ومهارت آموزي وتوانمندسازي آموزش دهندگان در جهاددانشگاهي وجلوگيري ازانسداد بي سوادي را ازديگرکارهاي اداره برشمرد.

وي در پايان با قدرداني از تلاش فرمانداري آمل در شتاب بخشي به فعاليتهاي سوادآموزي اعلام کرد: در سال جاري تلاش ما بر اين است تا بي سوادي در جامعه هدفمان که همان سنين 10 تا 49 ساله هستند، ريشه کن گردد و با تمرکز بر روي مناطق آسيب پذير، در پي جذب سواد آموز بيشتر در اين نقاط هستيم تا تعداد بي سوادان و کم سوادان را در اين مناطق به حداقل برسانيم."نوشته شده در : ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۲:۰۶ بعدازظهر |  
آخرين بروزرساني :

چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۴ : ۵۷ : ۱۶
اذان صبح : ۳ : ۱۲ : ۱۲
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۶ : ۴۵
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۵ : ۴۹
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۵ : ۲۱
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۷۲۱۰۸۲
كل بازديدكنندگان : ۴۹۹۷۷۳
نمايش هاي امروز : ۵۱۰
بازديد هاي امروز : ۴۸۳
افراد آنلاين : ۱۰۸

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions