رهبر معظم انقلاب: عید غدیر هم سنت ملی ماست؛ چون ملت ما دارای این عقیده و این محتوا و این هویت در ذهن خودش هست.
اخبار - ديدار فرماندار آمل با مديريت و پرسنل کتابخانه عمومي آمل و بازديد از نمايشگاه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخواني :

سيدجعفررسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل در اين ديدار گفت: فرهنگ کتاب و کتابخواني در فرهنگ و شريعت ما سابقه ديرينه دارد باتوجه به اينکه در شهرستان آمل فضاي کتابخانه کم مي باشد و مسئولين استاني نظرات خاصي نسبت به بسط و گسترش آن ندارند ولي باتوجه به همين بضاعت اندک، اين شهرستان رتبه اول آمار کتابخواني و مراجعه کنندگان به کتابخانه ها را در  استان داراست، که اين نشان از استقبال مردم آمل نسبت به فرهنگ کتاب و کتابخواني مي باشد به همين دليل ما پيگير موضوع ايجاد يک کتابخانه بزرگ که حق مردم آمل مي باشد هستيم و در طول ساليان متمادي که در شهرستان آمل در فرمانداري خدمت مي کنيم پيگيراين موضوع بوده و هستيم و همچنان منتظر لطف و عنايت مسئولين استاني در اين رابطه هستيم .

فرماندار آمل در ادامه عنوان داشت: علي رغم پيگيري هايي که در کارگروههاي مختلف از جمله کارگروه کتابخانه هاي عمومي و نهاد کتابخانه عمومي انجام شد، متاسفانه به نتيجه مطلوب نرسيده ايم، لذا بايد از فرصت ها و ظرفيت هاي خوبي که شهرستان آمل دارد از جمله داشتن امام جمعه اي فاضل و ارزشي و نماينده اي قوي که همواره حامي علم آموزي و سواد اندوزي جوانان مي باشند استفاده بکنند.

وي افزود: استفاده بهينه ازکتابخانه هاي موجود انجام نمي شود ، زيرا به دليل دورافتاده بودن از مرکز اصلي شهر دستيابي به آن سخت مي باشد.

فرماندار آمل با اعلام اينکه بعد از توسعه مسجد و مدرسه همزمان بايد در توسعه کتابخانه و فضاي آن اقدام کرد تصريح نمود: بايد در بسته زندگي مردم کتاب و کتابخواني رواج پيدا کند تا مردم را با فرهنگ کتاب و کتابخواني آشنا کنيم .

رسولي با تاکيد بر اينکه نهاد کتابخانه استان بايد پيگير توسعه فضاي کتابخواني اين شهرستان باشد اظهارداشت: با وجود اينکه نتوانستيم مردم را تشويق به وقف کتابخانه يا فضايي جهت کتابخواني نمائيم زيرا همانطوريکه مردم اقدام به وقف زمين جهت احداث مسجد و مدرسه مي نمايند بايد وقف کتابخانه را به اين فرهنگ اضافه نمائيم و مردم را متوجه کنيم که اين امر نيز از نيازهاي اساسي جامعه مي باشد . همينطور با از ظرفيت خيرين مسجدساز و مدرسه ساز که در کارهاي خير قدم برمي دارند در اين زمينه نيز تلاش کنند.

وي در پايان ضمن تقدير از خدمات کارکنان کتابخانه عمومي از برپايي نمايشگاه کتاب در سالن ارشاد نيز قدرداني و از اين نمايشگاه بازديد نمود


.

 


نوشته شده در : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۲:۰۸ بعدازظهر |  
امروز :

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶

الأربعاء ۲ ربيع الاول ۱۴۳۹

Wednesday 22 November 2017

آخرين بروزرساني :

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۴۴ : ۲۷
اذان صبح : ۵ : ۱۴ : ۲۲
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۶ : ۲۸
غروب آفتاب : ۱۶ : ۴۸ : ۰۹
اذان مغرب : ۱۷ : ۰۶ : ۵۵
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۸۳۵۴۲
كل بازديدكنندگان : ۷۳۰۴۳
نمايش هاي امروز : ۲۱۹۶
بازديد هاي امروز : ۲۰۷۰
افراد آنلاين : ۵۴

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions