امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاکيد شده، ندا نشده است.
اخبار - جلسه شوراي اداري شهرستان آمل نهم آذر 96 برگزار شد . :

جلسه شوراي اداري شهرستان آمل با حضور سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل ـ حجت الاسلام تقي زاده امام جمعه دابو و دشت سر ـ رضوي مدير کل هواشناسي استان مازندران و رؤساي کليه ادارات و نهادهاي شهرستان آمل در محل سالن ششم بهمن فرمانداري ويژه شهرستان آمل تشکيل گرديد :

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل در جلسه شوراي اداري روز پنجشنبه نهم آذر 96 ضمن عرض سلام و صلوات به روح بلند و ملکوتي امام و شهداي انقلاب اسلامي و شهداي مدافع حرم ، از  امام جمعه دابو و دابودشت سر ـ ميهمان ويژه جلسه رضوي مديرکل هواشناسي استان مازندران و هيأت همراه ـ فرماندهي سپاه ـ بخشداران و شهرداران و رؤساي ادارات و نهادهاي شهرستان آمل و اصحاب رسانه که در جلسه حضور داشتند تقدير و تشکر کرد .

سيد جعفر رسولي آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج) و ميلاد حضرت نبي مکرم اسلام و امام جعفر صادق(ع)را تبرک گفت و روز مجلس را گرامي داشته و شهادت شهيد مدرس را تسليت گفتند ، به مناسبت اين روز ، از نماينده پرتلاش و زحمتکش شهرستان آمل و نمايندگان حاضر در خانه ملت تقدير نمود و به دکتر يوسفيان که هم براي شهرستان آمل و استان مازندران تلاشهاي بسيار زيادي مي کشند تشکر نمودند و پيروزي جبهه مقاومت بر داعش را نيز تبريک و اين پيروزي را تقديم مقام معظم رهبري و سردار سردار سليماني و امت شهيد پرور نظام مقدس جمهوري اسلامي و خصوصاً خانواده هاي شهداي و رزمندگان مدافع حرم که جانانه جنگيدند و نگذاشتند ايادي استکبار جهاني و هم پيمانانش گوشه چشمي نسبت به ايران داشته باشند و پايشان را نسبت به نفوذ در خاک ميهن قطع کردند .

درادامه فرماندار آمل گفت : بعد از شنيدن خبر زلزله کرمانشاه در ساعات اوليه حادثه جلسات متعددي در اين زمينه گذاشتيم و تصميمات بسيار خوبي در اين زمينه گرفتيم و در کنار ما خيرين و صنعت گران و ادارات و خصوصاً مردم شريف آمل در صحنه حاضر شدند و کمکهاي نقدي و غير نقدي را جهت انتقال به مناطق زلزله زده تقديم اين عزيزان کردند که با کمک هلال احمر شهرستان آمل با مديريت خوب
نيک زاد رئيس هلال احمر شهرستان آمل که در ساعات اوليه حضور چشمگير داشتند دستور جمع آوري کمک ها و تحويل آن به هلال احمر و بسته بندي آن داده شد که با کمک نيروهاي امدادي هلال احمر اين کار در ساعات اوليه صورت گرفته و تاکنون کمکهاي خوبي که از سوي شهروندان و خيرين وصنعتگران آملي وادارات شهرستان شده آمل رتبه اول را در سطح استان جهت کمک رساني به زلزله زدگان داشته که جاي خوشحالي و خرسندي است .

ايشان در ادامه افزودند :  باتوجه به تغييراتي که در جلسه شوراي اداري امروز رخ داده نسبت به تشکيل جلسات آينده از معاونين فرمانداري و همچنين رؤساي اداراتي که در زمينه هاي مختلف تلاشهايي فراتر از وظيفه خود انجام مي دهند با هماهنگي روابط عمومي فرمانداري از اين مديران نيز دعوت بعمل
مي آوريم و از آنها جهت ارائه گزارش نيز استفاده مي کنيم  ، نبايد جلسات يکطرفه باشد مي خواهيم همه صحبتها دوسويه باشد و از ساير دوستان نيز همکاري در اين زمينه داشته باشيم .

درادامه سيد جعفر رسولي در رابطه با عملکرد ستاد اربعين و عتبات عاليات که کار بسيار بزرگي در رابطه با استقرار دو موکب در نجف و کربلا انجام شد از همه دست اندرکاران تقدير و تشکر نمودند و همچنين از بصيرت عاشورا هفتم محرم و همايش پياده روي از حرم تا حرم از امام جمعه و شوراي اسلامي شهر و شهرداري آمل و امامزاده عبدا... و ديگر عزيزان ستاد پشتيباني مراسم در اين زمينه حضور داشتند و زحمت کشيدند تقدير و تشکر نمودند .

رسولي افزود : با توجه به ابلاغ سياستهاي استاندار جديد در رابطه با کمک به مردم بايد با شفافيت بيشتري صورت بگيرد اگر قرار باشد روستايي براي بازسازي به ما اعلام نياز کند ما موظف به کمک و مساعدت در اين زمينه نيز هستيم .

فرماندار شهرستان آمل اظهار داشت : امسال سال اقتصاد و مقاومتي و توليد و اشتغال است که براساس گزارشي که رئيس محترم جمهوري چند شب پيش در رسانه هاي گروهي و صدا و سيما اعلام نمودند اولين درخواست مردم معيشت و بعد بيکاري و اشتغال است و در مراحل ديگر امنيت مي باشد ، چيزي که جامعه ما را رنج مي دهد و در اولويت قرار دارد بحث اشتغال است ما بايد  اين موضوع را جدي بگيريم  و قبول کرديم که سياست دولت را در سطح شهرستان به نحو احسن انجام دهيم ، ما تابع سياستهاي دولت هستيم ، تمام  هم و غم ما مديران بايد در زمينه معيشت مردم و توليد و اشتغال باشد .

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل گفت : جاي تشکر وقدرداني دارد از مديريت مديران قبلي که اين صنعت را براي ما به يادگار گذاشتند ، در شهري که 70 درصد صادرات استان را به خود اختصاص داده است نبايد از غافله عقب بمانيم . رويکرد استاندار محترم اين است که واحدهاي توليدي فعال بايد مورد حمايت قرار گيرند ، لذا شهري که صنعتي است پس تعداد کارگران آن نسبت به شهرهاي ديگر بيشتر مي باشد . از شرکتهايي که در زمينه توليد و صادرات زحمت مي کشند نيز تشکر مي نماييم و به دليل همين است که سفيران کشورهايي که به استان مازندران مي آيند اولين يا دومين روز حضورشان در شهر آمل به سر مي برند به دليل اينکه در رابطه با توليد و اشتغال شهرستان آمل حرف اول را در سطح استان مي زند . در شهري که صنعت حرف اول را مي زند ،  صنعتگران بايد حمايت شوند تا چرخ توليد اين واحدهاي فعال بچرخد و کوچکترين نامهرباني باعث رنجش خاطر اين عزيزان مي شود ، اين واحدهايي که بسيار فعال هستند موجب شد تا 70 درصد صادرات را به خودشان اختصاص دادند .

دستور استاندار : شرکتهاي نيمه فعال و تعطيل را بانکها و مديران صنايع اعلام نمايند تا اين واحدها را با ظرفيتهاي اوليه راه اندازي کنيم .

در قسمت ديگر از جلسه رسولي افزود : با توجه به فعاليت خوب شوراي فرهنگ عمومي در شهرستان از اعضاي اين شورا تشکر مي کنيم که کارهاي خوبي در سطح شهرستان انجام شده و نيز در حال انجام مي باشد به همين خاطر کاهش 10 درصد طلاق را در شهرستان داريم و از اعضاي ستاد تسهيل نيز قدرداني مي نمايم .  

در ادامه : بحث حضور مديران در ادارات ، باتوجه به دستور استاندار محترم ، امروز آخرين جلسه شوراي اداري است که در وقت اداري صبح است که انجام شد ، کليه جلسات غير ضروري در فرمانداري از ساعت 30/12 به بعد انجام مي شود و همه مديران نسبت به اين دستور استاندار بايد تابع باشند و در وقت اداري در محل کارشان حضور داشته و بازديد ها و جلسات را در بعداز ظهر و بعد از وقت اداري انجام دهند . و همه مديران بايد درسروقت در محل کار و جلسات حضور داشته باشند و پيگير مصوبات نيز باشند چرا که پيگيري مصوبات موجب رفع مشکلات مي گردد .

ايشان در ادامه نيز از مهندس امير سليماني شهردار سابق و جديد شهر آمل به دليل انتخاب مجددشان تبريک گفتند و در جلسه اي که شهردار آمل به نمايندگي از شهرداران مازندران در معيت استاندار در رابطه با زباله که به صورت اصولي بايد انجام شود صحبت کردند . در اين زمينه همه مديران استاني و نماينده محترم و مديران شهرستاني پيگير زمين جهت دفع زباله هاي شهرستان هستند . و خبر خوشي که امروز بايد در اين جلسه به عزيزان آملي بدهم اين است که به زودي قرارداد کارخانه زباله سوز منعقد خواهد شد .

نکات اداري :

·         بحث آمادگي در برابر فصل سرما و مديريت پدافند غيرعامل که بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد و دوگانه سوز نمودن ادارات ومديريت بحران در دستور کار قرار گيرد و اعضاي کارگروه و مديريت بحران آمادگي لازم را در اين زمينه داشته باشند .

·         بحث ساخت و ساز غيرمجاز ، با هرگونه ساخت وساز غير مجاز و خارج از حريم شهر و روستا برخورد مي نماييم .

·         بحث تکريم ارباب رجوع و تأکيد مؤکد استاندار ، ما کارگر مردم هستيم و اسم ما را گذاشتند کارمند ـ ما پيش ارباب خود مسئول هستيم و نسبت به آنها تکريم مي کنيم . نبايد خودمان را ارباب و حاکم مردم بدانيم، بايد خودمان را خادم و خدمتگزار مردم بدانيم .

·         بحث فساد اداري که استاندار محترم نسبت به برخورد با فساد اداري تأکيد کرده اند خدمت بدون منت وظيفه ما است ، دو دست داريم تا همه مديران سرافرازانه خدمت کنند .

·         بحث اضافه بار محور هراز : تأکيد استاندار محترم برخورد با حمل اضافه بار کمپرسي داران بود که انجام شد جاي تشکر و قدرداني از فرماندهي پليس راه آمل که خوش درخشيدند و امروز قصد داشتيم از ايشان تقدير کنيم  ولي در مأموريت بسر مي برند اين کار ميسر نشد .

·         بحث شرکت در نماز جماعت حضور مديران در نماز جماعت ادارات الزامي است ، شرکت مديران در نماز جمعه را نيز تأکيد مي کنيم ، مديران هر هفته به اتفاق همکاران در نماز جمعه حضور يابند و نماز جمعه راهپيمايي دوم ما است .

از آقاي رضوي مديرکل هواشناسي و هيأت همراه و همچنين از آقاي بهزادي رئيس اداره هواشناسي که گزارشات بموقع خود را جهت کنترل و مديريت بحران مي فرستند نيز قدرداني مي کنم .

در پايان از همه مديران شرکت کننده در اين جلسه تقدير و تشکر نموده و از تلاش مديران در بحث اشتغال نيز قدرداني نمودند و از انتصاب مديران جديد را تبريک و از مديران قبلي  تقدير و تشکر نمودند .

 

حجت الاسلام تقي زاده در جلسه شوراي اداري شهرستان آمل با اشاره به اينکه مردم عملکرد مديران را به خوبي رصد مي کنند، اظهار کرد: بايد بسياري از رفتارها که در معرض ديد مردم قرار دارد اصلاح شود، روزهاي سه شنبه ملاقات عمومي شيوه خوبي براي مراجعه حضور مردم است اما مديران همواره بايد غرور را در مواجهه با ارباب رجوع کنار بگذارند.

وي با بيان اينکه نبايد بزرگان شهرستان آمل که مورد افتخار همه استان است در شبکه هاي مجازي مورد هجمه قرار گيرد، يادآور شد: از دادستان شهرستان تقاضا مي کنم که در اين زمينه اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه دابودشت مسئولان را به مردم داري توصيه کرد و گفت: مردم رفتارها و اخلاق مديران را رصد مي کنند و بايد در برابر اين مردم پاسخگو باشيم.

ايشان با تاکيد بر اينکه، فرهنگ در گرو همه مسائل است، عنوان کرد: اقتصاد و سياست با مسائل فرهنگي قابل رفع است.

وي با بيان اينکه شبکه هاي مجازي بزرگترين آفت براي فرهنگ خانواده ها است، گفت: بايد مروج مسائلي باشيم که به خانواده ها لطمه نزند، بايد شيوه هاي درستي در برابر شبکه هاي مجازي اخذ شود.

امام جمعه دابودشت با تاکيد براينکه واردات بي رويه ظلم به کشاورزان بود و جلوگيري از واردات برنج براي کشاورزان بسيار مناسب بود، تصريح کرد: کشاورزان از مسئولاني که در راه آنان قدم برداشته اند قدرداني مي کنند.

وي با اعلام اينکه استقرار ادارات در بخش دابودشت و دشت سر در حال انجام است، گفت: دابودشت مهياي راه اندازي شهرک صنعتي است، اين منطقه داراي 120 روستا است و توانايي و زمينه خوبي براي راه اندازي شهرک صنعتي دارد.

 

بهروز عيسي زاده فرمانده ناحيه مقاومت سپاه آمل در جلسه شوراي اداري شهرستان آمل با اعلام اينکه اولين گروه مدافعان حرم به آمل بازگشتند، تصريح کرد: به دليل زمان ورود اين مدافعان حرم که در نيمه شب امکان برقراري مراسم استقبال وجود نداشت از اين رو، برنامه ديدار با اين مدافعان و خانواده هاي آن فراهم خواهد شد.

وي با اشاره به کمک هاي مردمي به مناطق زلزله زده عنوان کرد: ساخت واحدهاي مسکوني در مناطق زلزله زده از سوي قرارگاه خاتم به سپاه و بسيج سازندگي شهرستان ها واگذار مي شود که به نظر مي رسد سهميه اي نيز براي شهرستان آمل در نظر گرفته شود.

عيسي زاده با تاکيد بر اينکه آمل بيشترين کمک هاي مردمي را از مازندران به زلزله زدگان داشت، بيان کرد: اهداي اين ميزان کمک هاي مردمي از سوي واحدهاي توليدي و کارخانجات در استان بي نظير بود.

فرمانده سپاه ناحيه آمل با بيان اينکه در ساخت منازل محرومان با همکاري ادارات و بهزيستي اقدامات خوبي صورت گرفته است، اظهار کرد: 32 منزل محروم با همکاري دستگاه ها مراحل اوليه ساخت آنها به انجام رسيده است و تمامي ادارات در اين زمينه مي توانند کمک کار باشند.

عيسي زاده با اشاره به اينکه گشت هاي محله ور در آمل آغاز شده است و به تمامي محله ها تسريع داده مي شود، گفت: پياده روي هاي شبانه در مناطق آمل صورت مي گيرد، انفجارات و پياده روي هاي شبانه با اجازه شوراي تامين ديده مي شود که تلاش مي کنيم  برقراري امنيت در شهر  بيشتر صورت گيرد.

 

محمدرضا رضوي مديرکل هواشناسي مازندران در جلسه شوراي اداري شهرستان آمل با بيان اينکه بايد به مردم مازندران بگوييم کشور از جنوب کشور در حال خشک شدن است و تبخير در کشور افزايش يافته است، عنوان کرد: بارش ها کاهش يافته است و خطر استان مازندران را نيز تهديد مي کند.

مديرکل هواشناسي مازندران با اشاره به اينکه در مقطع اخير، عمده بارش ها در دريا صورت مي گيرد و بارش ها قدرتي براي رسيدن به کوه ها ندارد، بيان کرد: با بارش باران در دريا، 13 درصد منابع آبي را مي توان مديريت کرد و مابقي منابع در دريا سرازير مي شود.

وي با اعلام اينکه ساخت و ساز بي رويه در ارتفاعات نگه داشت آب، براي فصل زراعي را دچار مشکل مي کند، بيان کرد: از سو ديگر عدم آگاهي کشاورزان در استفاده از سم بايد براساس اطلاعات هواشناسي به صورت جهاني صورت مي گيرد اما اين زمان در ميان کشاورزان رعايت نمي شود. کشاورزان از زمان دقيق سمپاشي اطلاعات ندارد از اين رو شايبه افزايش سرطان نيز به گوش مي رسد.

رضوي با بيان اينکه نبايد اجازه ساخت وساز در ارتفاعات داده شود در حالي که در زمين هاي زراعي اجازه ساخت بتن مي دهيم، گفت: زمين کشاورزي ارزشمند است و در دنيا زمين هاي کشاورزي دو طبقه مي شوند تا بهره برداري بيشتر صورت گيرد اما در مناطق مازندران اين موضوع ديده نمي شود.

مديرکل هواشناسي مازندران با انتقاد از فضاي مجازي در زمينه بيان اطلاعات هواشناسي عنوان کرد: فضاي مجازي يک وظيفه مخرب را بر عهده گرفته است، در روزهاي اخير شايعات به بخش کشاورزي ضربه مي زند. شايعه هواي سرد موجب مي شود بخش مرکبات دچار مشکل شود زيرا اکنون زمان مناسب برداشت پرتقال نيست.


 
 


نوشته شده در : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۰:۰۹ قبل‏ازظهر |  
روز جهاني پوکي استخوان
روز صادرات
آخرين بروزرساني :

يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۱۲ : ۳۹
اذان صبح : ۴ : ۴۶ : ۳۳
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۵ : ۰۴
غروب آفتاب : ۱۷ : ۱۷ : ۰۰
اذان مغرب : ۱۷ : ۳۴ : ۳۴
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۹۶۳۲۴۳
كل بازديدكنندگان : ۶۹۶۸۲۶
نمايش هاي امروز : ۱۸۱۹
بازديد هاي امروز : ۱۷۲۶
افراد آنلاين : ۸۷

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions