امام رضا(ع) فرمود: پدرم به نقل از پدرش (امام صادق(ع)) نقل کرد که فرمود: روز غدير در آسمان مشهورتر از زمين است.
اخبار - جلسه کارگروه پسماد با حضور دکتر نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري در فرمانداري آمل برگزار گرديد : :

کارگروه پسماند شهرستان آمل با حضور دکتر نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ـ سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل ـ غلامحسين شفيع زاده رئيس شوراي اسلامي شهر آمل ـ بخشداران و شهرداران و ديگر مديران استاني و شهرستاني روز يکشنبه 12 آذر 96 در محل فرمانداري برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل : سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندارويژه شهرستان آمل ضمن خيرمقدم به دکتر نبيان معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري مازندران و هيأت همراه و کليه مدعوين حاضر در جلسه ، در رابطه با زباله و بحث زمين پاساکش و دستگاه زباله سوز و براساس اولويت بندي استاندار محترم مازندران در رابطه تفکيک زباله از مبدأ تا مقصد مطالبي را عنوان کرد ، دوستان همه ما بايد پا کار بياييم و اين فرهنگ را سرلوحه کارمان قرار دهيم چون با فرهنگ سازي بين مردم و خانواده ها مي توانيم گام هاي مثبتي در رابطه با مشکل زباله برداريم و در همين رابطه طبق دستور استاندار محترم مازندران شهرداران مي توانند خيلي راحت اين مسئله را به مردم آموزش دهند ، و جمع آوري زباله و تفکيک زباله هاي خشک و تر را از درب منازل مردم شروع کنند ، همچنين بخشداران در جمع آوري نخاله و زباله کمک کنند و به اتفاق دهياران پاي کار آمده  و نسبت به موضوع زباله جديت لازم را انجام دهند و نخاله هاي حريم جاده ها را به مکاني که شهرداران مشخص کردند جمع آوري و به آنجا حمل کنند و مديران ازطريق عملکردشان سنجيده مي شوند .

در پايان سيد جعفر رسولي از حضور دکتر نبيان و ساير مسئولين ذيربط تقدير و تشکر نموده و از همه مديران شهرستاني خواست تا همکاري لازم را در رابطه با تفکيک زباله انجام دهند .

در ادامه علي نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مازندران در رابطه با بحث تفکيک زباله که کار بسيار مهمي است و شهرستانهاي مختلفي از استان در حال انجام آن مي باشند و شهرستان آمل نيز در حال انجام اين کار مي باشد . اگر بتوان سطح کار را گسترده کرد تا در ميان مردم يک فرهنگ شود تفکيک زباله از مبدأ کمک به شهرستان ـ کمک به روستا و کمک به محيط زيست مي شود .

نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري گفت : در قسمتي از سخنانشان افزودند : در بحث پسماند فرهنگ سازي باعث کاهش آلودگي زيست محيطي مي شود و بايستي در آموزش و پرورش معلمين به دانش آموزان بياموزند تا دانش آموزان اين فرهنگ را به منازلشان برده و به خانواده ها بياموزند که تفکيک زباله از مبدأ به مقصد موجب آسايش و آرامش خانواده ها مي شود .

ايشان در ادامه بيان کرد : در شوراي اداري شهرستانها به تمامي ادارات تذکرات لازم را در رابطه با تفکيک زباله تذکر داده شود و ازنماينده شهرستان آمل دکتر يوسفيان و فرماندار ـ امام جمعه و دادستان و ديگر مسئوليني که دررابطه با زباله و دفع بهداشتي آن تلاش نمودند تقديرو  تشکر کرد .  

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري در جلسه کارگروه پسماند شهرستان آمل از همت ايجاد شده بين مديران گفت : يک همت بسيار خوبي در بين مجموعه ايجاد شده و  همه مديران دست به دست هم دادند براي حل اين مشکل و وظيفه داريم مديريت کنيم واتفاقي را رقم بزنيم و آرامش را بين مردم بياوريم . و مردم بايد احساس امنيت کنند زيرا خروجي پساب دغدغه مردم است تا به حداقل برسد . و کاهش حجم زباله را بايد الگوي خود و ديگران قرار بدهيم .

شهرداران ـ بخشداران ـ دهياران و همه آحاد مردم ـ انجمن هاي مردم نهاد تلاش کنند تا در همه عرصه ها کنار هم باشند واقدامات شايسته انجام دهند تا با کمک هم بتوانيم فرهنگ سازي ودر تفکيک زباله تلاش کنيم ، در حوزه عمراني ، حوزه خدمات رساني از همه مردم استان مازندران وشهرستان آمل تقاضا داريم  در بحث تفکيک زباله  از مبدأ کنار ما باشند و کمک کنند تا يک اتفاق خوب بيافتد  تا محيط زيستي زيباتر ـ زباله کمترويک اتفاق زيباتر رقم بخورد .

در پايان دکتر نبيان به اتفاق سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل ـ غلامحسين شفيع زاده رئيس شوراي اسلامي شهر آمل ـ احمد امير سليماني شهردار آمل و شهردار امامزاده عبدا... (ع) به محل پيشنهادي زمين جهت جمع آوري و تفکيک زباله و نصب دستگاه زباله سوز رفته و از آنجا بازديد نمودند .

علي نبيان معاون امور عمراني استانداري مازندران در جلسه ستاد پسماند شهرستان آمل که با حضور فرماندار ويژه و شهرداران شهرهاي آمل برگزار شد گفت: اين طرح به‌عنوان يک ضرورت بايد با جديت پيگيري شود و اگر با موفقيت انجام شود بسياري از مشکلات محيط‌زيستي رفع مي‌شود.
وي اضافه کرد: با توجه به اينکه حجم بيشتر زباله‌هاي توليدي خشک است، اگر تفکيک زباله از مبدأ انجام گيرد با کاهش حجم زباله دفن شده روبرو مي‌شويم.
وي با اشاره به تاکيدات استان مازندران درخصوص اهميت دادن به موضوع تفکيک زباله از مبدا ادامه داد : طرح تفکيک زباله از مبدا به کليه فرمانداران ، شهرداران و بخشداران صادر شد.
 معاون امور عمراني استانداري مازندران اشاره کرد: با تفکيک زباله بين 20تا 30 درصد حجم کاهش توليد را خواهيم داشت که دربسياري از شهرهاي مازندران درحال اجرا مي باشد.
 نبيان با تاکيد بر اينکه هر شهري که اين کار را انجام بدهد منفعت مال خود همان شهر است اظهارداشت: روزانه بين 400 تن زباله درمنطقه عمارت تخليه مي شود واگر 30 درصد از حجم آن کاهش يابد آورده خوبي براي کم کردن هزينه براي شهرداري و منفعت براي مردم وشهر خواهد داشت.
 وي يادآورشد: تفکيک زباله رابايد از کودکان شروع کنيم و  در جلسات شوراي آموزش وپرورش بحث و راه حلي گرفته شود و تفکيک زباله از مبدا بايد به يک فرهنگ عمومي تبديل شود.
 وي درخصوص آخرين وضعيت محل نصب کارخانه زباله سوز آمل گفت: بحث زباله آمل براي استاندار مازندران بسيار مهم است که با پيگيري هايي که توسط نماينده مردم آمل درمجلس ، امام جمعه ، فرماندار وشهرداري صورت گرفته است بزودي شاهد نصب دستگاه مدرن زباله سوز در منطقه پاساکش باشيم.
سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه آمل تفکيک و دفن زباله را از مهم‌ترين اقدامات خدمات شهري عنوان کرد و ادامه داد: در جهان روش‌هاي متعددي براي اين موضوع وجود دارد، اما مؤثرترين روش، تفکيک زباله از مبدأ است.
وي از فوايد تفکيک زباله را حفظ محيط‌زيست و بهره‌برداري اقتصادي از اجراي اين طرح دانست و خاطرنشان کرد: از زباله‌هاي تر که فسادپذير هستند و باعث آلودگي خاک، آب و محيط‌زيست مي‌شوند، مي‌توان در کارخانه‌‌هاي مخصوص تهيه کود استفاده و بدين وسيله از نفوذ شيرآبه‌هاي زباله‌هاي تر به منابع آب زيرزميني و آسيب به محيط زيست جلوگيري کرد.
فرماندار ويژه آمل با اشاره به اينکه تفکيک زباله در بعضي از شهرها وروستاهاي آمل  آغاز شده است، گفت: اين طرح به‌عنوان يک ضرورت بايد با جديت پيگيري شود و اگر با موفقيت انجام شود بسياري از مشکلات محيط‌زيستي رفع مي‌شود.
احمد اميرسليماني شهردار آمل در جلسه ستاد پسماند شهرستان آمل که با حضور معاون عمراني استانداري مازندران برگزارشد گفت: با اشاره به تاکيدات استاندارمازندران در خصوص تفکيک زباله از مبدا عنوان داشت: آمل يکي از شهرهاي پيشرو تفکيک زباله ازمبدا مي باشد که خوشبختانه در تمام پارک ها ايستگاه بازيافت دائر ومشغول آموزش تفکيک زباله مي باشند.
امير سليماني اشاره کرد: طرح آموزش خانه به خانه مديريت تفکيک زباله (تمديد زندگي از درب منزل) در آمل آغاز گرديد که اين طرح با استفاده از کارشناسان مجرب و آموزش ديده در سطح شهر برگزار مي شود.
وي افزود: کارشناسان آموزش ديده اين سازمان با حضور در درب منازل شهروندان آملي نسبت به آموزش مديريت تفکيک زباله اقدام کرده و بسته هاي فرهنگي در اختيار خانواده ها قرار مي دهند.
وي عنوان داشت: اين اقدام نقش بسزايي در ارتقاي سطح خدمات شهري و حفظ محيط زيست دارد که از شهروندان عزيز آملي درخواست داريم ما را در اين مسير ياري نمايند.
محمد للهي مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري آمل با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص زمين منطقه پاساکش گفت: با پيگيري درخصوص نصب کارخانه نيروگاه زباله شهر در منطقه پاساکش، سازمان اوقاف کشور موافقت ضمني خود را اعلام کردند که به بنياد توسعه موقوفات کشور براي ادامه کار واگذارشد.
مديرعامل سازمان پسماند شهرداري آمل اشاره کرد: نيروگاه زباله سوز آمل  به مرکزيت امحا ازبابلسر تا محمودآباد که روزانه 600 تن توسط وزات کشور درطرح ديده شده است و درکميته فني موافقت ضمني صورت گرفته است که درمسير برگزاري فراخوان براي جذب سرمايه گذار هستيم.
 للهي گفت: براي اسناد مناقصه وبرگزاري آن بايد روال اداري انجام بشود که به تصويب شوراي اسلامي شهر و کميته انطباق فرمانداري ويژه آمل رسيده است.

 


نوشته شده در : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۱۲:۰۹ بعدازظهر |  
روز جهاني غذا
روز پيوند اولياء و مربيان
آخرين بروزرساني :

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۰۸ : ۰۵
اذان صبح : ۴ : ۴۲ : ۱۸
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۶ : ۰۱
غروب آفتاب : ۱۷ : ۲۳ : ۲۶
اذان مغرب : ۱۷ : ۴۰ : ۵۳
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۹۵۳۹۳۶
كل بازديدكنندگان : ۶۸۸۷۲۱
نمايش هاي امروز : ۳۰۲
بازديد هاي امروز : ۲۹۹
افراد آنلاين : ۴۷

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions