پيامبر اکرم(ص) فرمود: خداوند مى‏ فرمايد: ولايت على بن ابيطالب دژ محکم من است، پس هر کس داخل قلعه من گردد، از آتش دوزخم محفوظ خواهد بود.
اخبار - باحضور دکتر يونسي معاون سياسي وامنيتي استانداري جلسه ساماندهي متکديان شهرستان آمل برگزار گرديد : :

جلسه در رابطه با مسائل و مشکلات متکديان شهرستان آمل باحضور دکتر يونسي معاون سياسي و امنيتي استانداري ـ طوسي مديرکل اجتماعي استانداري مازندران ـ سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل ـ کارشناسان اداره کل بهزيستي استان و مديران استاني و شهرستاني در روز دوشنبه 13 آذر 96 برگزار گرديد .


به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل شهرستان آمل سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل ضمن خيرمقدم به اعضاء حاضر در جلسه اظهار داشت : توفيق روزافزون براي دولت خدمتگزار و رياست محترم جمهوري و کابينه محترم ايشان و تشکر از حضور دکتر يونسي معاون سياسي امنيتي استانداري و طوسي مدير کل اجتماعي استانداري مازندران و هيأت همراه و حاضرين در جلسه و تشکر از حضور بموقع عزيزان ، با توجه به پيگيريهاي خوب دکتر يونسي که در دوره تصديشان در شهرستان آمل و استان زحمات زيادي در رابطه با پديده شوم تکدي گري کشيدند و  هم اکنون اين زحمات به بارنشسته و با هدايت ها و راهنمايي هايي مدبرانه خودشان به ما کمک و رهنمودهاي لازم را ايراد داشتند .  

سيد جعفر رسولي گفت : با کمک دستگاه قضا ـ شوراي اسلامي شهر ـ شهرداري ـ نيروي انتظامي ـ بهزيستي و ساير دستگاهها مرتبط ،  طي جلسات و پيگيريهاي متعددي که داشتيم ، توانستيم مکاني که متعلق به بهزيستي است را بصورت آزمايشي تجهيز و جهت جمع آوري متکديان راه اندازي کنيم .اين مرکز حدود 40 روز است که با مديريت سرکار خانم فولادي و مجموعه ايشان فعاليت خود را آغاز نموده و در طول اين مدت حدود 80 نفر متکدي جمع آوري شده که از اين تعداد 7 نفر کودک ـ 50 نفر خانم و 23 نفر مرد مي باشند ، با شروع به کار مرکز جمع آوري متکديان حيات نو در آمل بخش عمده اي از مشکلات در سطح شهرستان حل شده و هم اکنون متکديان به محلات و روستاها پناه آوردند و به درب منازل مردم مي رود و احساسات آنها را جريحه دار مي کنند که بايد به اين موضوع نيز رسيدگي شود .

ايشان در ادامه افزودند : بايد با همکاري و هماهنگي همه افراد مرکزي که هم اکنون راه اندازي شد به صورت جدي شکل گرفت و دستگاهها بايد شبانه روز کار کنند و خدمات رساني نمايند . خدمات رساني به متکديان جمع آوري شده در مرکز بصورت شبانه روزي است و بايد مايحتاج اوليه جهت نگهداري آنان به مدت 72 ساعت فراهم شود ، بيشتر متکديان شهرستان از شهرهاي ديگر کشور و خصوصا ً کشورهاي پاکستان و افغانستان مي باشند و باتوجه به شروع به کار مرکز جمع آوري متکديان حيات نو متوجه شدند فعاليتشان در سطح شهر سخت است به محلات و خصوصاً روستاها پناه آورند که اين موضوع نيز توسط بخشداران و دهياران بايد رصد شده و به فرمانداري و مراکز مرتبط گزارش دهند تا در اسرع وقت ورود پيدا کرده و نسبت به جمع آوري متکديان در روستاها و محلات اقدام گردد .  

رسولي گفت : باتوجه به تلاشهاي ارزنده اي که دکتر يونسي در دوران تصدي شان در فرمانداري آمل انجام دادند ،و حمايت ايشان موجب آن شد تا معضلات و مشکلات شهرستان کمتر شده و جمع آوري متکديان در سطح شهر منظره شهر را دگرگون کرد و از حضور دکتر يونسي ـ طوسي مديرکل اجتماعي و کليه کساني که زحمت کشيدند و حضور پيدا کردند تقدير و تشکر نمودند ايشان در پايان از مديريت خوب سرکار خانم فولادي مدير مرکز حيات نو و همکاران ايشان که بصورت شبانه روز در حال پيگيري موضوع تکدي گران مي باشند تقدير و تشکر نمودند .


در ادامه طوسي مدير کل اجتماعي از حضور دکتر يونسي و هيأت همراه و فرماندار شهرستان آمل و ساير مدعوين شرکت کننده در جلسه تقدير نمودند و شروع به کار مرکز حيات نو را که موجب شده تا حضور متکديان در سطح شهرستان کمرنگ تر شود مايه افتخار دانست و  از مدير مرکز و همکارانشان و از فرماندار ـ شوراي اسلامي شهر و شهردار آمل و تمامي کسانيکه در اين زمينه قدماً و قلماً تلاش نمودند تقدير و تشکر کرد . 


در ادامه يونسي معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران ميلاد باسر سعادت حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به تمامي مسلمانان و شيعيان جهان تبريک گفته و اظهار داشت : از دکتر يوسفيان ـ فرماندار شهرستان آمل ـ شوراي اسلامي شهر و شهردار و ساير عزيزاني که در اجراي پروژه هاي اين شهرستان از جمله پايش تصويري و اقدامات مهم و اثر گذار ديگر زحمت کشيدند تقدير و تشکر نمودند و در ارتباط با بحث راه اندازي مرکز حيات نو ، شهرداري و بهزيستي همت بلندي با همکاري و هماهنگي فرمانداري انجام دادند که مايه مسرت و خوشحالي مي باشد اظهار اميدواري کرد .

ايشان در ادامه بيان داشت : در رابطه با متکديان بايد يک نکته را روشن بکنيم آن اينکه متکديان نيز مثل همه ما انسان هستند و حق زندگي دارند و انسان اشرف مخلوقات است و خداوند بعد از اينکه انسان را آفريد به خودش تبريک گفت  و وظيفه سازمانها مي باشد که با آنها خوب رفتار کنند ودر حد ممکن امکانات حضورشان در مرکز را فراهم نموده و با  آنها برخورد مناسب داشته باشند . کسانيکه بد سرپرست هستند نبايد ابزار دست ديگران بشوند بايد به بهزيستي سپرده شوند و نبايد از آنها سوء استفاده شود و با کسانيکه از کودکان و زنان بدسرپرست استفاده هاي نابجا مثل پديده شوم تکديگري مي کنند دستگاه قضا و نيروي انتظامي بايد با آنها برخورد کند و از زحمات نيروي انتظامي در سراسر استان تشکر مي کنم و کميته امداد و بهزيستي جزء سازمانهاي خدمات رسان مي باشند و بايد حضورشان جدي تر و پررنگ تر باشد .

دکتر يونسي در قسمتي از سخنان خود اظهار داشتند : براي پيگيري امور مربوط به اتباع بيگانه و جابجايي آنها براي بردن به اردوگاه مي بايست تمامي مخارج اياب و ذهاب را خودشان پرداخت کنند زيرا آنها غيرقانوني و بدون مجوز حضور دارند . در شهرستان آمل با مديريت خوب فرماندار و ساير دستگاههاي دولتي ،  مجمع خيرين آمل يکي از سازمانهاي مردم نهادي است که در سطح استان حرف اول را مي زند و واقعاً در تمام زمينه ها خوش درخشيد که جاي تشکر و قدرداني از مجموعه اين سازمان دارد .

معاون سياسي امنيتي استانداري افزود : اداره بهزيستي به اتفاق کميته امداد و سازمان تبليغات بايد کارهاب فرهنگي بکنند و افرادي که موقتاً به مرکز حيات نو منتقل مي شوند کارهاي فرهنگي برايشان انجام دهند و يک بسته فرهنگي دراختيار اين عزيزان قرار دهند .

يونسي در رابطه با جمع آوري کودکان خياباني همت خوبي انجام شد معمولاً اين کودکان بچه هاي طلاق هستند و از داشتن نعمت پدر و مادر محروم مي باشند و هيچگونه سرپرستي هم ندارند ، به همين خاطر بهزيستي متولي اين امر بوده  تا آنها را ساماندهي کند .

ايشان افزودند : اداره بهزيستي و کميته امداد هفته اي 2 روز به مرکز جمع آوري متکديان حضور يابند و نيازمنديهاي اين مرکز را مورد بررسي قرارداده و آنرا برطرف نمايند . و با برنامه ريزي هاي لازم يک نفر پزشک جهت مداوا وبستري شدن متکدياني که احياناً دچار بيماري هستند و نياز به بستري شدن دارند  شبکه بهداشت در مرکز جمع آوري متکديان مستقر و بصورت هفته اي يک بار تا متکديان جمع آوري شده را مورد معاينه قرار دهند تا مسئولين مرکز حيات نو دچار مشکل نشوند . و بهزيستي در کوتاهترين زمان ممکن نسبت به جمع آوري افرادي که در سطح خيابان بصورت سرگردان مي باشند و يا متکدي هستند اقدام نموده و بعد از شناسايي افرادتلاش نمايند خانواده هايشان  را شناسايي و تحويل خانواده هايشان نمايند .

يونسي در پايان سخنانشان از کار خوبي که شهرستان آمل انجام داده و آمار طلاق را که يک بلاي خانمانسوز مي باشد را در سطح شهرستان کاهش داده که از همين جا از تلاش و زحمات کليه دست اندرکاران و مسئولين ذيربط و خصوصاً در رأس آنها فرماندار ساعي و پرتلاش شهرستان آمل تقدير و تشکر نمود .  

در ادامه احمد امير سليماني شهردار آمل ضمن خوش آمدگويي به دکتر يونسي و طوسي مدير کل اجتماعي استانداري  و هيأت همراه در مورد تلاشها و اقدامات انجام شده بابت جمع آوري متکديان که در سطح شهر انجام مي شود از فرماندار وديگر عزيزاني که زحمات زيادي کشيدند تقدير نمودند و بيان داشتند : يکي از آرزوهاي ديرينه شهرستان آمل است که اين پديده شوم را که در سطح جامعه بيداد مي کند ريشه کن کنيم و بتوانيم چهره شهر را زيباتر کنيم .

در پايان  مسئولين استاني و شهرستاني حاضر در جلسه ضمن بازديد از مکان مرکز حيات نو واقع در روستاي حسين آباد از بخش مرکزي آمل که کار جمع آوري متکديان سطح شهرستان آمل را بر عهده دارد اظهار اميدواري نمودند با تلاش و جديت مسئولين ذيربط اقدامات لازم را جهت تجهيز مرکز اقدام نمايند .


 

 


نوشته شده در : ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۲:۰۹ قبل‏ازظهر |  
روز جهاني غذا
روز پيوند اولياء و مربيان
آخرين بروزرساني :

دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۰۸ : ۰۵
اذان صبح : ۴ : ۴۲ : ۱۸
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۶ : ۰۱
غروب آفتاب : ۱۷ : ۲۳ : ۲۶
اذان مغرب : ۱۷ : ۴۰ : ۵۳
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۹۵۳۸۶۶
كل بازديدكنندگان : ۶۸۸۶۵۱
نمايش هاي امروز : ۲۳۲
بازديد هاي امروز : ۲۲۹
افراد آنلاين : ۶۷

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions