رهبر معظم انقلاب: عید غدیر هم سنت ملی ماست؛ چون ملت ما دارای این عقیده و این محتوا و این هویت در ذهن خودش هست.
اخبار - نام آمل تنها شهري است که در وصيت نامه سياسي والهي حضرت امام خميني (ره) به نيکي ياد شده است :

جلسه ششم بهمن سال 60 آمل با حضور معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل و ديگر مسئولين 21 دي 96 برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل : سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل با سلام و صلوات به روح بلند و ملکوتي حضرت امام خميني (ره) و شهداي انقلاب اسلامي ـ دفاع مقدس و خاصه شهداي سال 60 آمل و مدافعان حرم و طول عمر مقام معظم رهبري و دولت خدمتگرار و خسته نباشيد و  خداقوت به همه مسئولين و دلسوزان به نظام  و تقدير و تشکر از حضور بموقع اعضاي شرکت کننده در جلسه گفت : از حضور اعضاي ستاد گراميداشت ششم بهمن سال 60 تقدير مي کنم واز اقداماتي که در اين ستاد انجام شده و مي شود و پيگيريهايي که در جلسات ستاد انجام شد از کليه دوستان تقدير مي کنمد .

معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل گفت : هر شهري و هر کشوري يک روز را روز تاريخ ساز در فرهنگ خود دارد و روز به ياد ماندني و تاريخي که ما در تقويم جمهوري اسلامي ايران به نقش بسته ايم روز حماسي ششم بهمن سال 60 آمل است ، روزي که مردم انقلابي و هميشه در صحنه آمل اين روز را در تاريخ ثبت کردند و حماسه اي آفريدند که در وصيت نامه سياسي والهي حضرت امام خميني (ره) در آن گنجانده شده است و آمل تنها شهري است که نامش در وصيت نامه حضرت امام (ره) به نيکي ياد شده است و تنها حماسه اي که در وصيت نامه ذکر شده واقعه حماسه ششم بهمن سال 60 آمل است .

سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار آمل گفت : پيرامون فرمايشات مقام معظم رهبري که در روزهاي گذشته در بين مردم استان قم بيان داشتند و فرمودند : بعد از ايامي که سپري کرديم ، بعد از فتنه 96 بايد از مردم عزيز ايران اسلامي تشکر کنم نه يک بار بلکه 1000 بار بايد از مردم تشکر کنم ، و ما نيز از حضور بموقع مردم آمل چه در ششم بهمن سال 60 و بلکه در حضور تاريخي آنها در حماسه 9 دي و انزجارشان از اغتشاشگران که دوباره همچون حماسه ششم بهمن نقش آفريني کردند تقدير و تشکر مي کنم .

معاون استاندار ادامه داد : در وصيت نامه حضرت امام چرا از آمل به نيکي ياد شده است ؟ اين سئوالي بود که ذهن هر بيننده و شنونده اي را به خود مشغول مي کرد که چه اتفاقي افتاده که در وصيت نامه حضرت امام آمده است ؟ و در طول تاريخ انقلاب اسلامي ايران اتفاقات زيادي از جمله 17 شهريور تهران ـ قيام خونين مردم قم ـ تبريز و اصفهان و خيلي اتفاقات ديگري که در کشور رخ داده و تاريخ ساز بودند اما چرا نام مردم آمل در وصيت نامه حضرت امام به ميان آمده است و امروز ما به اين سئوالمان رسيده ايم که مردم آمل حماسه 9 دي را در سال 1360 آفريدند .

وي در ادامه افزود : يکي از موضوعاتي که در مورد بصيرت ، حضرت آقا نام مي برند يکي از تأکيدات مقام معظم رهبري در بحث بصيرت است که يک شيعه بايد بصير و بينا باشد بايد براند موقعيتش در کجاست و الان وظيفه اي نسبت به نظام دارد . در شهرهاي ديگر گروههاي معناد براي مردم مشکل ايجاد کرده اند و حضور مردم خيلي مؤثر بوده است . در طول انقلاب اسلامي و واقعه ششم بهمن مردم را هيچ کسي خبر نکرده بود بلکه آنها بصورت خودجوش آمدند و اين راز ماندگاري ششم بهمن سال 60 است .

سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل گفت : در هر جامعه اي و در هر واقعه اي و در هر برهه اي از زمان اگر مردم پاي کار باشند آن نظام و انقلاب و آن مملکت بيمه است و اگر مردم از آن نظام و انقلاب و مملکت جدابشوند هيچ کشوري و نظامي و انقلابي موفق و پيروز نخواهد شد .

ايشان در ادامه افزودند : مردم آمل از نخستين ساعاتي که اتحاديه کمونيست ها در داخل شهر آمل مستقر شدند بصورت خودجوش آمدند و تا آخر پاي کاربودند و توانستند با دستان خالي آنها را از شهر و بلکه از استان بيرون برانند و جلوي آنان ايستادگي کرده و با دادن 40 شهيد سرافراز توانستند نام نيک به جا بگذارند .

سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل اظهار داشت : جريان فتنه در اين ايام در شهر آمل و کشور اتفاق افتاد چقدر مردم آمل بيداري شان مشخص است که چه موقع پاي کار بيايند و جلوي اغتشاشگران را بگيرند ، مردم عزيز ما در شهر آمل همان لحظه آمدند مردم آمل دوستان حزب اللهي و افراد عادي آمدند و جلوي آنها ايستادند و عدم همراهي مردم آنها را به شکست وادار کرد . راز ماندگاري ششم بهمن در تاريخ حضور مردم است و حضور مردم پاي نظام اين رمز موفقيت نظام اسلامي است .

معاون استاندار وفرماندار آمل گفت : اگر مردم پاي نظام باشند و از نظام فاصله نگيرند و به روز و وقت شناس باشند هيچ کس جلودارشان نمي شوند و اگر اين تظاهرات ميليوني نمي آمدند بر سر نظام چه مي گذشت آنان با حضورشان بارديگر تاريخ ساز شدند که مقام معظم رهبري از همه مردم تشکر کرد و حضورشان را مثال زدني بيان کرد .

وي افزود : هرساله ستاد برگزاري مراسمات ششم بهمن سال 60 به خوبي برگزار شده و اين حماسه را در سطح  کشور به معرفي مي کند ، بعضي از دوستان در زمينه هاي فرهنگي کار کرده و بعضي ها کتاب نوشته اند ـ صداوسيما ـ سپاه ـ انتظامي ـ ارشاد ـ سازمان تبليغات ـ شهرداران ـ بخشداران و ديگر ادارات همه و همه دست به دست هم دادند تا اين حماسه تاريخي در اذهان مردم باقي بماند . و در همين جا از تمامي دوستان و زحمت کشان به نظام و شهروندان آملي که همواره دوشادوش نظام نقش آفريني مي کنند تقدير و تشکر مي کنم .

معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل در پايان گفت : برنامه تجميعي داريم که در طول يک هفته که به نام هفته ششم بهمن نامگذاري شده است برنامه هاي خوبي بايد اجرا شود و در مراسم شب ششم بهمن که غروب پنجشنبه در مصلي جمعه با سخنراني سردار غيب پرور و مداحي و اطعام دهي برگزار مي گردد و همچنين برنامه هايي که در طول هفته برگزار مي گردد و در بحث بصيرت توصيه مي کنم بيشتر در بحث بصيرت افزايي کار فرهنگي بکنيم وهمچنين افتتاح پروژه هاي عمراني داريم و اگر پيشنهاداتي باشد به خوبي استقبال مي کنيم و بايد هفته گراميداشت ششم بهمن سال 60 آمل از گذشته بهتر برگزار گردد  و انتظار داريم همه مديران در حوزه اداري در رابطه با مراسم ششم بهمن کارکنند، شهرداران در پشتيباني از مراسم و اطلاع رساني همکاري بيشتري داشته باشند و اين مراسم متعلق به مردم آمل است و حضور آنها پر رنگ تر از گذشته بايد باشد چون اين شب شب ملي آملي ها است .

در ادامه رؤساي ادارات بنياد شهيد ـ ارشاد اسلامي و شوراي اسلامي شهر در رابطه با برگزاري هرچه باشکوهتر مراسم ششم بهمن سال 60 آمل مطالبي را عنوان نمودند و گفتند در رابطه با برگزاري مراسم هرچه در توان دارند براي اين روز تاريخي انجام مي دهند تا بارديگر حماسه اي تاريخي ثبت کنند .


 


نوشته شده در : ۲۱ دي ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۲:۱۰ قبل‏ازظهر |  
شهادت امام حسن عسگري (260ق)
آخرين بروزرساني :

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۳۹ : ۲۴
اذان صبح : ۵ : ۱۰ : ۰۲
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۵ : ۱۹
غروب آفتاب : ۱۶ : ۵۰ : ۵۳
اذان مغرب : ۱۷ : ۰۹ : ۲۷
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۱۰۲۸۷۴۶
كل بازديدكنندگان : ۷۵۵۷۰۳
نمايش هاي امروز : ۵۲۴
بازديد هاي امروز : ۴۶۴
افراد آنلاين : ۵۱

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions