پيامبر اکرم(ص) فرمود: خداوند مى‏ فرمايد: ولايت على بن ابيطالب دژ محکم من است، پس هر کس داخل قلعه من گردد، از آتش دوزخم محفوظ خواهد بود.
اخبار - جلسه مقابله با خشکسالي به رياست حسين زادگان معاون سياسي ، امنيتي واجتماعي استاندار 26 فروردين در فرمانداري ويژه شهرستان آمل برگزار شد: :

جلسه مقابله با خشکسالي به رياست مهندس حسين زادگان معاون سياسي ، امنيتي واجتماعي استانداري مازندران وبا حضور سيد جعفر رسولي معاون استاندارو فرماندار ويژه شهرستان آمل و فرمانداران شهرستان فريدونکنار ـ محمودآباد و معاونين فرماندار شهرستانهاي بابل و بابلسر و اعضاي شوراي تأمين شهرستان آمل و ديگر مسئولين استاني و شهرستاني 26 فروردين 97 در فرمانداري ويژه شهرستان آمل برگزار گرديد :

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل در اين جلسه : سيد جعفر رسولي ضمن عرض سلام و خيرمقدم گويي به اعضاء حاضر در جلسه و تبريک مبعث حضرت رسول اکرم (ص) و تبريک انتصاب مهندس حسين زادگان به سمت معاون سياسي ، امنيتي واجتماعي استانداري مازندران اظهار داشت : شهرستان آمل از ديماه سال 1396 بعد از اعلان مديريت بحران استان براي احتمال خشکسالي وبرابراعلان هواشناسي و پيش بيني براي سال زراعي 96 و 97 با چند هدف 1 ـ لايروبي انهار زراعي 2 برقدار کردن چاههاي کشاورزي 3 مديريت بر زمان کشت ( زمان کشت را به جلو بردند) تا در زمان پيک مصرف آب دچار مشکل کم آبي نگردند و پنج روز قبد از عيد 97 اولين نشاء کاري را در آمل داشتيم ، لذا در پيک مصرف آب و شدت گرما که بيشترين نياز به آب را داشتيم دچار مشکل نگرديم .

 4 ترويج بيمه کشاورزي با تضمين توليد ، در آمل 000/37 هکتار زمين کشاورزي داريم که تا امروز 76 درصد زمين آب تخت و آماده نشاء کاري شده و  95 درصد خزانه گيري به اتمام رسيده و تا يک هفته دتا 10 روز آينده اوج نشاء کاري شهرستان آمل انجام مي گيرد عمده اراضي شاليزاري از آب هراز استفاده مي کنند .

معاون استاندار در ادامه گفت : دبي اندازه گيري 5/11 تا 12 متر مکعب آورده آبي هراز بوده است که نسبت به سال قبل به يک سوم تقليل پيدا کرد ، از زحمات جهاد کشاورزي و ديگر عزيزاني که در زمينه مديريت بر زمان کشت تلاش نمودند از همين جا تقدير و تشکر را دارم .

سيد جعفر رسولي فرماندار ويژه شهرستان آمل بيان نمود : 1400 چاه سطحي کشاورزي که در آمل داريم ، مشکل سوخت داشتند وبا توجه به برق دار نمودن اينگونه چاهها بصورت موقت و با اخذ تعهد محضري از کشاورزان عزيز آملي مشکل سوخت را برطرف نموديم و بحث نياز  سوخت کشاورزان نيز مرتفع گرديد و از سد لار 5 تا 10 ميليون متر مکعب کمکي آب مي گرفتيم امسال با بحث کم آبي اين موضوع دو از دسترس است چون اولويت سد هراز آب زراعي بوده است ، اميدواريم که خداوند بارش باران را به مردم ارزاني بدهد تا مشکل کشاورزان عزيز حل شود .

اين مسئول در پايان از تلاش دکتر يوسفيان نماينده مردم آمل در مجلس شوراي اسلامي جهت تلاش در جهت جذب اعتبارات براي برقدار نمودن چاههاي کشاورزي و همچنين احداث سد مخزني هراز تقدير و تشکر نموده و از حضور مهندس حسين زادگان و ديگر مدعوين حاضر در جلسه تقدير کرده  و اظهار داشت : انشاءا... بتوانيم با کمک و همکاري ساير فرمانداران حاضر در جلسه در مصرف بهينه آب زراعي موفق باشيم .

در ادامه مهندس حسين زادگان معاون سياسي ، امنيتي واجتماعي استانداري مازندران با سلام و صلوات به روح امام و شهداء صدر اسلام و شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و آرزوي صحت سلامتي براي رهبر فرزانه وموفقت براي دولت خدمتگزار تدبير واميد و تقدير از فرماندار ويژه شهرستان آمل جهت برگزاري اين جلسه اظهار داشت : چرا اين جلسه در حوزه معاونت سياسي اجتماعي انجام مي شود اين است که صمن تشکر از مهندس نبيان چه در حوزه اقتصادي و عمراني و فرهنگي اگر قرار است کاري انجام شود ، حتماً بايد بستر اجتماعي و فرهنگي وا منيتي فراهم شود ، بايد قبول کنيم که بحث خشکسالي وفقر حاصل از خشکسالي تبعات امنيتي دارد ، لذا اقدامات پيشگيرانه صورت پذيرد لذا به اين دليل مدير کل امنيتي ما اين جلسه را برگزار کرد تا اين جلسه را برگزار نمائيد .   

معاون سياسي ، امنيتي واجتماعي استاندار محترم گفت : براساس شرايط آب و هوايي مردم خود را با شرايط وفق خواهند داد وبراساس تغيير اقليم کشاورزي زمان کشت خود را به عقب آورده و توانستند دوباره کشت نمايند . باتوجه به اعلام سازمان آب منطقه اي و طبيعتاً تا چند سال آينده خشکسالي بيشتري خواهيم داشت ، چون نمي توانيم آب جديد وارد استان کنيم و به همين خاطر به دليل منبع درآمد اين استان بيشتر کشاورزي است و مردم نيز بايد زمينهاي کشاورزي خود را آماده نمايند وظرفيت موجود مثل بيمه کشاورزي بايد رسانه اي شود و رسانه ها مي توانند فرهنگ سازي کنند واطلاعات و اخباري که مابه سختي مي توانيم به مردم برسانيم مي توانيم از ظرفيت رسانه ها استفاده نمائيم .

اين مسئول در ادامه افزود : شهرستان آمل با تأمين سوخت موتورهاي سيار توانست قسمتي از مشکلات را برطرف نمايد و تغيير الگوي کشت ـ فضاي گلخانه اي نيز مد نظر قرار گرفته شود باتوجه به تأمين اعتبار دولت هرچه قدر فضاي گلخانه اي گسترش داده شود در مصرف آب صرفه جويي لازم صورت مي گيرد .

در ادامه اين جلسه فرمانداران و مديران حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را به جلسه ارائه داده و جهت رفع مشکل کم آبي و خشکسالي پيش رو مطالب و سخنان خود را بيان داشتند و نسبت به گرفتن راهکار مناسب از رئيس جلسه خواستار همکاري همه دستگاههاي نظارتي و ذيربط شدند .

معاون سياسي ـ امنيتي و اجتماعي استاندار در پايان جلسه نسبت به جمع بندي مطالب ذکر شده نسبت به نتيجه گيري گفت : با نظارت کامل و مديريت صحيح در مصرف آب مناطق بالادست و پائين دست که از آب زراعي استفاده مي نمايند با کمک فرمانداران ـ بخشداران و ديگر دستگاههاي مرتبط مي توان صرفه جويي لازم را انجام داد و مديريت بحران در حوزه آبريز ـ شرق و مرکز ؛ دستگاههاي مرتبط کارهاي زيربنايي را انجام دهند و با فرهنگ سازي درست به موضوع آب و خشکسالي کمک کرد وبا استفاده از ظرفيت بسيج محلات ـ پايگاههاي مقاومت ادارات و همچنين سازمانهاي مردم نهاد مي توان بهره گرفت .

باتوجه به دستور استاندار محترم مازندران در بحث سوخت نيز مديريت و نظارت بايد در دستور کار فرمانداران قرار داده شود و عملکرد معادن در رودخانه هراز و ساير رودخانه هاي ديگر در سطح استان مجموعه هاي ذيربط نظارت بيشتري داشته باشند و محيط زيست بايد با حساسيت به اين موضوع نگاه و عمل نمايد .

در پايان اين مسئول افزود : مديريت بحران در استان هرماه در حال برگزاري مي باشد وباتوجه به وضعيت موجود مديريت بحران شهرستانها بصورت هفته اي يکبار انجام شود وبراي حفر چاههاي غيرمجاز بايد از ظرفيت دستگاه متولي کمک گرفت و دستگاههاي قضايي نيز پرونده هاي موجود را در اولويت قرار داده و با اعلام در خبرگزاريها و رسانه ها مردم را نسبت به عواقب اين کار مطلع نمايند و نيروي انتظامي نيز با دستگاه قضا و ساير ادارات ذيربط همکاري داشته باشد . وباتوجه به خشکسالي پيش رو بيمه محصولات کشاورزي بايد در دستور کار قرار گيرد و کشاورزان را به بيمه نمودن بصورت تضميني و عادي راهنمايي نمود وشهرستانها و بخش ها با همکاري بخشداران و دهياران با تشکيل جلسه به مردم اطلاع رساني دقيق صورت گرفته ورسانه ها نيز به مردم هشدار دهند در مصرف بهينه آب صرفه جويي نمايند اما مردم را نا اميد نکنند خودشان و نسل هاي آينده دچار مشکل نگردند . 
 


نوشته شده در : ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ساعت : ۰۱:۰۱ قبل‏ازظهر |  
فرار شاه خائن,محمد رضاشاه از کشور(1357ش)
آخرين بروزرساني :

سه شنبه ۲۵ دي ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۷ : ۱۱ : ۱۴
اذان صبح : ۵ : ۴۰ : ۳۵
اذان ظهر: ۱۲ : ۱۰ : ۰۱
غروب آفتاب : ۱۷ : ۰۹ : ۰۴
اذان مغرب : ۱۷ : ۲۸ : ۰۰
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۱۲۰۰۶۹۶
كل بازديدكنندگان : ۸۹۳۸۴۱
نمايش هاي امروز : ۲۵۹
بازديد هاي امروز : ۲۵۹
افراد آنلاين : ۵۴

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions