امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاکيد شده، ندا نشده است.
دانشکده علوم قرآني - اخبار - برگزاري دومين کرسي آزاد انديشي فرهنگي با موضوع "بررسي علل تضعيف عفاف در جامعه اسلامي با تکيه بر آموزه هاي ديني" :

دومين کرسي آزاد انديشي فرهنگي با موضوع " بررسي علل تضعيف عفاف در جامعه اسلامي با تکيه بر آموزه هاي ديني " با شرکت سه تن از اساتيد عضو هيئت علمي ، روز دوشنبه مورخ ۱۷/۲/۹۷ از ساعت ۱۱ الي۳۰/۱۲ در سالن شهداي ششم بهمن دانشکده علوم قرآني آمل برگزار گرديد.
در اين کرسي، آقاي دکتر سيد قاسم حسيني به عنوان ارائه دهنده، آقاي دکتر جواد فرامرزي به عنوان مدير جلسه و خانم دکتر سيده فاطمه سليمي به عنوان ناقد ، مطالب و نقطه نظرات و نقد هاي خود پيرامون موضوع کرسي را ارائه نمودند.
آقاي دکتر حسيني پس از بيان مقدمات، پيرامون معناي لغوي و اصطلاحي عفاف و بيان نماي کلي بحث، به برخي از علل تضعيف عفاف در عرصه رذايل اخلاقي از قبيل:
۱-غفلت و انواع آن با نگاه به آيات و روايات و نکات تفسيري ذيل آن
۲-بي غيرتي و احاديث در مذمت آن
۳-چشم چراني و اشاره به آيات و روايات و اشعار موجود در اين زمينه
۴-خلوت با نامحرم
۵-خضوع در آهنگ سخن زنان
۶-تماس با نامحرم
پرداختند و در مقابل نيز خانم دکتر سليمي پس از بيان محسنات و نقاظ قوت مباحث دکتر حسيني نقدهايي را به بخش هاي از سخنان ايشان وارد ساختند.
در بخش پاياني کرسي نيز، به مدت ده دقيقه به سوالات حاضران در جلسه پاسخ گفته شد و در نهايت آقاي دکتر فرامرزي با جمع بندي مطالب ارائه شده و نقدهاي صورت پذيرفته، مطرح داشتند تا مباحث تکميلي اين موضوع چالشي و اجتماعي با رويکردي عملي و کاربردي در قالب کرسي هاي ديگري ادامه يابد.نوشته شده در : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ساعت : ۰۸:۰۲ قبل‏ازظهر |  
روز ملي شدن صنعت نفت ايران(1329ش)
وفات حضرت زينب کبري(س) (62ق)
آخرين بروزرساني :

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۰۵ : ۰۰
اذان صبح : ۴ : ۳۸ : ۵۹
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۸ : ۰۲
غروب آفتاب : ۱۸ : ۱۱ : ۳۸
اذان مغرب : ۱۸ : ۲۸ : ۵۴
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۱۲۹۷۷۳۴
كل بازديدكنندگان : ۹۷۹۶۹۹
نمايش هاي امروز : ۴۲
بازديد هاي امروز : ۴۲
افراد آنلاين : ۳۱

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions