حضرت امام خمینی رحمه الله: روز عيد غدير روزي است كه پيامبر اكرم (ص) طبقه حكومت را معين فرمودند و الگوي حكومت اسلامي را تا آخر تعيين فرمودند."صحيفه نور ج۳ ص ۱۹۷"
اخبار - جلسه شوراي توسعه و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت با حضور مشاور رئيس جمهور در امور ايثارگران 19 ارديبهشت 97 در آمل برگزار گرديد : :

 جلسه شوراي توسعه و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت شهرستان آمل به رياست سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل و با حضور حجت الاسلام پرويز وليزاده  مشاور محترم امور ايثارگران نهاد رياست جمهوري ـ رياحي مشاور استاندار محترم مازندران در امور ايثارگران و ديگر مسئولين استاني و شهرستاني 19 ارديبهشت 97 در فرمانداري آمل برگزار گرديد :

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل : ابتدا بعد از تلاوت آياتي چند ازکلام ا... مجيد ، سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل با سلام و صلوات به روح بلند و ملکوتي حضرت امام خميني (ره) و شهداي انقلاب اسلامي ـ و شهداي دفاع مقدس و خاصه شهداي 6 بهمن سال 60 آمل و مدافعان حرم و همچنين طول عمر مقام معظم رهبري و دولت خدمتگرار و خسته نباشيد و خداقوت به همه مسئولان و دلسوزان به نظام و تبريک اعياد شعبانيه و حلول ماه مبارک رمضان افزود : تشکر مي کنم از حضور همه عزيزان خصوصاً از سرور گرامي حضرت حجت الاسلام وليزاده مشاور محترم امور ايثارگران نهاد رياست جمهوري و رياحي مشاور محترم استاندار مازندران و ديگر مسئولين استاني وشهرستاني ، شهر آمل داراي 1048 شهيد ـ 8 شهيد مدافع حرم ـ تعداد 3523 نفر جانباز ـ تعداد 4016 نفر آزاده مي باشد که به تناسب استان مازندران 10 درصد شهداء ـ جانبازان و ايثارگران از آمل مي باشد که اين نشان از ولايتمداري مردم آمل مي باشد .

معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل اظهار داشت : آمل شهر ولايتمدار و دوستدار ائمه عصمت و طهارت مي باشد ، در مناسبتهاي مختلف آمليها حضور پر رنگ دارند ، در دفاع مقدس با دادن 1048 شهيد نام آمل را به شهر هزارسنگر پرآوازه کردند ، جوانان ما همچنان پاي نظام و ولايت ايستاده اند ، از اين رو شهرستان آمل از شهرهاي کم نظير کشور مي باشد که در بخش ايثار و شهادت در سطح استان و کشور داراي رتبه هاي خوبي مي باشد .

وي گفت : از تعداد شهداي اين شهرستان 8 شهيد ترور ـ 8 شهيد مدافع حرم ـ 14 شهيد جنگل ـ 27 شهيد روحاني ـ 3 شهيد خانم ـ 157 شهيد معلم و دانش آموز و 21 شهيد معلم مي باشند که همه و همه اين فداکاريها منشاء آن ولايتمداري و حضور بزرگاني چون مير حيدر آملي ـ علامه حسن زاده آملي ـ علامه جوادي آمل و ديگر بزرگان مي باشد .

فرماندار آمل اظهار داشت : تعداد کل آزادگان استان 2359 نفر 416 آزاده متعلق به آمل مي باشند که بيشترين آزادگان استان متعلق به آمل مي باشد ، شهرستان آمل بصورت ويژه در استان در تمام زمينه ها در زمان اعزام به جبهه بيشترين نيرو را اعزام نمود و تعداد 3 گردان متعلق به آمل بوده و منطقه مريوان دست نيروهاي آملي بود ، در اردوگاه 12 اسارت بيشترين آزاده آملي حضور داشتند ، مي توان جمع بندي کرد آمل در تمام عرصه ها پيشقدم بوده و بيشترين حضور را داشته ، آمليها نسبت به نظام و ولايت علاقمند هستند و پاي نظام تا آخرين قطره خود هستند .

رسولي معاون استاندار وفرماندار آمل گفت : در فتنه سال 60 آمل به جهاتي که براي کشور بسيار حساس بوده به همين خاطر دشمنان سرمايه گذاري زيادي در اين زمينه نمودند و فکر مي کردند اگر آمل را بگيرند به تمامي منطقه اشرافيت داشته و به نظام ضربه بزنند ، اما آمليهاي قهرمان در طول يک نصف روز جلوي توطئه دشمن ايستادگي کرده وبا داشتن 40 شهيد دستشان را کوتاه و از شهر بيرونشان کردند و حماسه اسلامي 6 بهمن سال 60 آمل را در تاريخ ايران ثبت کردند که در وصيت نامه سياسي والهي حضرت امام (ره) به تنها شهري که به نيکي يادکردند نام آمل و حماسه اسلامي ششم بهمن آن بوده که باعث افتخار مردم آمل مي باشد ، به همين منظور آمليها 9 دي را در سال 60 آفريدند و هرموقع نياز باشد به پاي نظام و انقلاب مي ايستند .

سيد جعفر رسولي معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان آمل افزود : در حماسه  9 دي 88 مردم پرفروغ و بي نظير حضور يافتند ، در انتخابات رياست جمهوري و مجلس شوراي اسلامي وشوراها حضور فعال و گسترده داشتند ، ما قدردان مردم هستيم واز خداوند مي خواهيم که ما را خادم مردم قرار دهد و تا حد توان بي ريا نگه داشته و خدمت صادقانه داشته باشيم وتمامي مديران در بحث ايثار و شهادت بيشترين خدمات را داشته باشند ، در يادواره شهداء بيشترين يادواره ها برگزار مي گردد و از سخنرانان کشوري ولشکري دعوت مي شود و در روستاها هر روستا به تنهايي جداگانه يادواره شهيد و شهداء را برگزار مي نمايد و در شهرها يادواره هاي مختلف برگزار مي گردد ، در تمامي يادواره از ظرفيت هاي مسئولين کشوري ـ استاني و شهرستاني استفاده مي گردد .  

اين مسئول در ادامه در رابطه با گلزار شهداء گفت : از تعداد 195 گلزار شهداء در سطح شهرستان 68 گلزار ساماندهي شد و گلزار شهداء امامزاده ابراهيم به تنهايي 50 درصد شهداء در اين مکان مدفون مي باشند که ساماندهي شد و گلزار تعدادي تک شهيد و دوشهيد نياز به ساماندهي دارد و تعداد 43 نفر از فرزندان شهداء بيکار مي باشند ، براي ما بسيار سخت مي باشد که اين عزيزان بيکار مي باشند که نياز به مساعدت مي باشد و از حجت الاسلام وليزاده درخواست داريم تا اين موارد لحاظ قرار گيرد .

 در ادامه سيفيان رئيس بنياد شهيد ـ سرهنگ عيسي زاده فرمانده سپاه ـ سرهنگ تقي پور در رابطه با مسائل مربوط به امور ايثارگران مطالبي را عنوان نمودند .

در قسمتي از اين جلسه رياحي مشاور استاندار در امور ايثارگران از حضور حجت الاسلام وليزاده مشاور محترم رئيس جمهور در امور ايثارگران و سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل و  ديگر شهرستاني تقدير نمود و گفت : در آمل کارهاي بسيار خوبي با مديريت فرماندار بسيجي ـ آزاده و جانباز انجام شده که توانسته از شرايط موجود به سمت شرايط مطلوب حرکت کرده و گام بردارد که اين همه فداکاري مسئولين و مردم به نظام نشان از ولايتمداري آنها مي باشد .

حجت الاسلام وليزاده مشاور محترم رئيس جمهور در امور ايثارگران ابتدا باسلام و صلوات به پيشگاه تمامي شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و مدافعين حرم و آرزوي طول عمر مقدم معظم رهبري و دولت خدمتگزار و در رأس آن رئيس جمهور محترم دکتر روحاني اظهار داشت : شهرستان آمل با مديريت فرماندار آزاده ، جانباز و سخت کوش  که خود نيز از يادگاران جبهه و جنگ مي باشند توانسته به مسئله فرهنگ ايثار و شهادت بپردازد که مسئله فرهنگ ايثار وشهادت مربوط به انقلاب ما نيست ، بلکه يکي از ارکان واصول دين مبين اسلام است .

اين مسئول در ادامه افزود : انسان براي هدفي آفريده شده و آن هدف رسيدن به کمال مي باشد ، وبعد از رسيدن به کمال انسان خليفت ا... شد ، و زمانيکه جهادگر آماده شهادت مي شود خداوند مي فرمايد من جانشين تو در خانه ات مي باشم . خانه شهيد خانه خدا مي باشد احکام شرعي مسجد را ندارد اما احکام معنوي مسجد را دارد بي توجهي به خانواده شهيد ظلمي است به اين عزيزان ، شهداي ما به اين باور رسيدند که بايد به پاي نظام بايستند و ايستادند و جاودانه ماندند .

مشاور رئيس جمهور در امور ايثارگران اظهار داشت : رئيس جمهور ما به مسئله ايثار و شهادت باور دارد چون خود يکي از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس بود . اولين اقدام قانوني اين دولت دادن خدمات جامع به ايثارگران مي باشد در سال 90 به تصويب رسيد . از ديگر خدمات دولت در بحث ايثارگران تبيين سند راهبردي مي باشد . با دستور رئيس محترم جمهور تعدادي از وزراء عضو شوراي توسعه و ترويج فرهنگ ايثار وشهادت شدند و دبير اين شورا وزير دفاع مي باشد که در قالب 9 کميته تشکيل شد .

وي ادامه داد : در دولت دکتر روحاني که از سال 94 اين شورا با رياست شخص رئيس جمهور و دبيري وزير دفاع و در استانها به رياست استاندار و دبيري رئيس بنياد شهيد وامور ايثارگران و در شهرستانها به رياست فرماندار و دبيري رئيس بنياد شهيد هر شهر تشکيل گرديد که در دولت هاي قبل 3 درصد از مردم روز 22 اسفند را روز شهيد مي دانستند ، اما در دولت تدبير واميد از سال 92 به 17 درصد ـ سال 94 به 27 درصد و در سال 95 به 35 درصد و سال 96 به 50 درصد رسيد که مردم اين روز را به نام روز شهيد شناختند و دراين روز مراسمات باشکوهي اجرا نمودند و از سال 89 حدود 400 ميليارد تومان معوقات خانواده شهداء پرداخت شد .

اين مسئول در ادامه افزود : در حوزه فرهنگ وايثار و شهادت کارهاي خوبي انجام شد اما کافي نمي باشد نظر دولت مردان اين است که فرهنگ ايثار وشهادت نهاديه شود و مثل تاسوعا و عاشورا فرهنگ سازي گردد و اين روحيه يعني تضمين استرار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ، فرهنگ ايثار و شهادت بود که مدافعين حرم هزاران کيلومتر خارج از مرز دشمن را در همانجا خفه کردند و مظلومانه به شهادت رسيدند ، بايد اين روحيات و اين صفات در داخل کشور پايدار و پابرجا بماند و پرچم اسلام به دست صاحبش برسد . وشوراي فرهنگ ايثار وشهادت بايد سياستگذاري شود و فرمانداران محترم سياستهاي ترويج فرهنگ وايثار وشهادت را با برنامه ريزي انجام دهند و دبيرخانه هاي مختلفي در سطح شهرستان برپا نمايند و همه دستگاهها موظفند براساس مصوبات شورا براي ترويج وتوسعه فرهنگ ايثارگران وشهادت گام بردارند و نبايد قهرمانان بدلي را جايگزين قهرمانان واقعي بکنيم . تجربه سازي يکي از کارهاي شوراي توسعه و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت باشد ، از جانبازاني که در ميدان جنگ بودند ، آنهايي که در جنگ در تمام عمليات حضور داشتند از آنها در مجامع عمومي از تجربيات  آنها استفاده نمايند و در مدارس برنامه ريزي شود و از حاشيه پردازي پرهيز گردد .

در پايان سيد جعفر رسولي معاون استاندار وفرماندار ويژه شهرستان آمل از رياست بنياد شهيد وامور ايثارگران شهرستان با اهداء لوح تقدير تشکر و قدرداني نمود و از سوي مشاور محترم رئيس جمهور در امور ايثارگران از 3 نفر از جانبازان بالاي 70درصد شاغل در فرمانداري با اهداء لوح و هديه تقدير گرديد .     

 


نوشته شده در : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ساعت : ۱۲:۰۲ بعدازظهر |  
روز ملي شدن صنعت نفت ايران(1329ش)
وفات حضرت زينب کبري(س) (62ق)
آخرين بروزرساني :

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۰۵ : ۰۰
اذان صبح : ۴ : ۳۸ : ۵۹
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۸ : ۰۲
غروب آفتاب : ۱۸ : ۱۱ : ۳۸
اذان مغرب : ۱۸ : ۲۸ : ۵۴
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۱۲۹۷۷۵۲
كل بازديدكنندگان : ۹۷۹۷۱۷
نمايش هاي امروز : ۶۰
بازديد هاي امروز : ۶۰
افراد آنلاين : ۴۵

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions