امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاکيد شده، ندا نشده است.
دانشکده علوم قرآني - اخبار - برگزاري نشست علمي تخصصي با عنوان "پاسخ به يک شبهه قرآني " در دانشکده علوم قرآني آمل :

نشست علمي تخصصي پاسخ به يک شبهه قرآني با عنوان “ چرا حضرت خضر عليه السلام، جواني را قبل از ارتکاب جرم به قتل رسانيد"، با ارائه توسط دکتر سيد معصوم حسيني، عضو هيئت علمي دانشکده، روز سه شنبه مورخ ۱/۳/۱۳۹۷ در سالن شهداي ششم بهمن مجموعه برگزار گرديد.

آقاي دکتر حسيني با اشاره به داستان حضرت خضر و موسي عليهما السلام در سوره مبارکه کهف، اشاره داشتند که اين ماجرا، ما را از افق زندگي محدودمان، بيرون مي برد و نشان مي دهد که، نه عالم محدود به آن است که ما مي بينيم و نه چهره اصلي حوادث آن است که ما در برخورد اول در مي يابيم
اين عضو هيئت علمي پس از بيان ديدار حضرت موسي عليه السلام با آن مرد الهي و درخواست همراهي با او و پاسخ هاي حضرت خضر عليه السلام و هم چنين بيان داستان سفر و همراهي موسي کليم الله با حضرت خضر عليه السلام، با طرح اين سوال گفتند: آيا کشتن آن جوان به دست حضرت خضر عليه السلام، قصاص قبل از جنايت نبود؟
دکتر حسيني در ادامه افزودند: اين مسئله با رويکردهاي متفاوتي مورد سوال واقع شده است از جمله: رويکرد فقهي و رويکرد کلامي
ايشان در بخشي از پاسخ به اين سوال با بيان نظام تکوين و نظام تشريع گفتند: حضرت خضر عليه السلام مامور تشريعي خداوند نبودند بلکه مامور تکويني ذات احديت بودند و از طرف خداوند سبحان بر اساس مصلحت و حکمت الهي مامور به انجام اين کار شدند و اعتراض حضرت موسي غليه السلام بر اساس ظاهر و نظام تشريع صورت پذيرفته است.


نوشته شده در : ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت : ۱۲:۰۳ بعدازظهر |  
روز جهاني ارتباطات در زمينه اقتصادي-روز ملل متحد
آخرين بروزرساني :

سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۱۵ : ۲۷
اذان صبح : ۴ : ۴۹ : ۰۷
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۴ : ۳۸
غروب آفتاب : ۱۷ : ۱۳ : ۱۹
اذان مغرب : ۱۷ : ۳۰ : ۵۹
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۹۶۶۸۴۷
كل بازديدكنندگان : ۷۰۰۱۱۱
نمايش هاي امروز : ۲۴۵
بازديد هاي امروز : ۲۴۶
افراد آنلاين : ۴۹

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions