امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاکيد شده، ندا نشده است.
اخبار - نشست هم انديشي انجمن صنعت ومعدن استان مازندران در شهرستان آمل :

نشست هم انديشي انجمن صنعت ومعدن استان مازندران با حضور مديران استاني در رستوران پارسيان شهرستان آمل برگزار گرديد.

 به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل: نشست هم انديشي انجمن صنعت و معدن استان مازندران در آمل با حضور غلامحسين شفيع زاده معاون استاندار وفرماندارويژه شهرستان آمل، هادي حسيني عضو كميسيون صنعت ومعدن مجلس شوراي اسلامي،داريوش هندويي نائب رئيس خانه صنعت و معدن ايران،محمد محمدپور مديركل سازمان صنعت،معدن،تجارت استان  مازندران،ستارمحمدي مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري مازندران، ، رسولي معاون فرمانداري ويژه شهرستان،علي طالبي دادستان آمل و تعدادي ازاعضاي انجمن معدن وصنعت شهرستان آمل واستان مازندران حضور داشتند.


معاون فرماندار ويژه آمل در اين جلسه با اعلام اينکه 47 درصد صنعت و معدن‌مازندران در شهرستان آمل وجود دارد، بيان داشت: اين سرمايه موجود به سه عامل جنگل، دريا و دشت برمي‌گردد که بايد از اين منابع بهينه استفاده کرد.


سيدجعفر رسولي ادامه داد: صنايع و معادن سرمايه‌هاي ويژه‌اي در عرصه اقتصادي کشور هستند که بايد مورد توجه و حمايت قرار گيرند.

وي با تاکيد براينکه هم‌اکنون کارگروه حمايت از واحدهاي صنعتي و توليدي در اين شهرستان تشکيل شده است، ابراز داشت: با توجه وجود مشکلات در اين عرصه سعي مي‌شود به اين موارد در اين کارگروه رسيدگي شود.


در ادامه مديرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام اينکه مسئولان بايد حداکثر توان خود را به کار گيرند، افزود: در بخش واحدهاي توليدي و معدني بايد به محصولات فلزي و غيرفلزي مورد اهميت قرار داد و به توليداتي چون فلورين، ذغال سنگ و کک بپردازيم.


محمدپورعمران با اشاره به اينکه صنعت و معدن مطالعات ۱۰ ساله خود را در بخش‌ توليدات فلزي و غيرفلزي در اختيار معدن‌داران و صنعت‌گران قرار مي‌دهد، ادامه داد: در امر مشکلات اين بخش مي‌توان با قانون‌مداري در کنار حمايت و تعامل حل و فصل کرد.


مديرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران يکي از معضل معدن ملارد محور هراز را عدم رعايت قانون بيان و عنوان کرد: در اين مسير يکي از بالاترين نعمت طبيعت کشور يعني قله دماوند قرار دارد که تخريب در امر محيط زيست اين مسير غيرقانوني و برخورد با عوامل نيز مجاز خواهد بود.

وي با اشاره به برداشت‌هاي غيرمجاز شن‌وماسه در بستر رودخانه‌ها بيان داشت: در اين زمينه سعي شده سازماندهي لازم در دستور کار قرار گيرد و سقف مهلت ۸۹ روزه اجرايي شود زيرا بستر رودخانه به منظور معدن نيست.


محمدپور خاطرنشان کرد: سال‌هاي گذشته در مازندران حدود ۶۰ مجوز براي برداشت بستر رودخانه داشتيم که هم‌اکنون فقط به ۶ واحد توليدي مجوز صادر شده است.

وي با اعلام اينکه امروزه با تلاش دستگاه‌هاي اجرايي بايد جلوي کاغذفروشي گرفته شود، بيان کرد: فروش پروانه‌هايي از سوي افرادي بدون شناخت از معادن و صنايع سودجويي است که با نظارت بيشتر بايد از اين کار غيرقانوني جلوگيري شود.


وي با بيان اينکه محيط زيست جلوي يک هزار چشمه فاضلاب از سوي ويلاها، پلاژ‌هاي مسکوني و مجتمع‌ها به سمت دريا را نمي‌گيرند اما جلوي شست‌وشوي معادن را خيلي راحت مي‌گيرند، اذعان داشت: در اين امر چرا به يک تصميم‌گيري جدي اتخاذ نمي‌شود و محيط زيست فکر مي‌کند اين امر در محور هراز مضر است اما فضلاب بيش از يک‌هزار چشمه زياني براي محيط زيست ندارد.


نوشته شده در : ۲۱ دي ۱۳۹۳ - ساعت : ۰۷:۱۰ قبل‏ازظهر |  
روز جهاني پوکي استخوان
روز صادرات
آخرين بروزرساني :

يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۶ : ۱۲ : ۳۹
اذان صبح : ۴ : ۴۶ : ۳۳
اذان ظهر: ۱۱ : ۴۵ : ۰۴
غروب آفتاب : ۱۷ : ۱۷ : ۰۰
اذان مغرب : ۱۷ : ۳۴ : ۳۴
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۹۶۳۱۸۳
كل بازديدكنندگان : ۶۹۶۷۶۶
نمايش هاي امروز : ۱۷۵۹
بازديد هاي امروز : ۱۶۶۶
افراد آنلاين : ۷۶

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions