امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاکيد شده، ندا نشده است.
اخبار - به مناسبت حماسه اسلامي 6 بهمن برگزار مي شود: :

فراخوان ارسال آثار به اولين جشنواره فرهنگي هنري “هزار سنگر

  ۶ بهمن ماه سال ۱۳۶۰ روزي بود که منافقان از خدا بي خبر با خيال آنکه مردم آمل با آنها در توطئه‌اي که چيدند همکاري مي‌کنند و مي‌توانند به راحتي کنترل شهر را به دست بگيرند، به اين شهر حمله کردند.

ولي مردم هوشيار آمل دلاورانه در مقابل آنها ايستادگي کرده و با ساخت هزاران سنگر در سطح شهر به مقابله با آنها پرداختند که در اين مقاومت جانانه، ۴۰ نفر از بهترين بندگان خداوند در دفاع از ارزش هاي والاي اسلامي ايراني به فيض عظماي شهادت رسيدند.

اين حماسه آنقدر بزرگ بود که امام خميني(ره) در وصيت‌نامه خود از آمل و حماسه‌ي مردمش به نيکي و با اهميت ياد کرد.


به همين مناسبت و براي گراميداشت اين حماسه عظيم مردم شهرستان آمل در ۶ بهمن سال ۶۰، اولين جشنواره فرهنگي هنري "هزار سنگر" توسط ستاد بزرگداشت حماسه ۶ بهمن شهرستان آمل  و با همکاري سپاه ناحيه آمل، اداره بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان آمل، کانون امام علي(ع ) برگزار مي‌شود.

 اهداف اصلي اين جشنواره:

تبيين و تبليغ حماسه ۶ بهمن آمل، گراميداشت ياد و خاطره‌ي اين حماسه عظيم و ۴۰ شهيد آن، و همچنين شناسايي وبلاگنويسان ارزشي استان مازندران از اهداف اصلي اين جشنواره است.

زمينه‌هاي آثار ارسالي:

زمينه‌هاي آثار ارسالي به جشنواره با موضوع حماسه ۶ بهمن آمل را به ترتيب ادبي، گرافيکي و رسانه‌اي که در زمينه ادبي شعر، خاطره، دلنوشته و در زمينه گرافيکي نيز پوستر، نقاشي و عکس و در بخش آثار رسانه‌اي، کليپ صوتي، کليپ ويدئويي و وبلاگ مي‌باشد.

زمان ارسال آثار:

زمان ارسال آثار به اين جشنواره از امروز شنبه ۱۳ دي ماه آغاز و در تاريخ سوم بهمن ماه به پايان مي‌رسد و پس از داوري و انتخاب آثار برگزيده، مراسم اختتاميه آن هفتم  بهمن است که مکان اختتاميه جشنواره متعاقبا اعلام مي‌شود.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي ثبت‌نام و کسب اطلاعات بيشتر به وب‌سايت جشنواره به آدرس hezar-sangar.ir مراجعه کنند و از آخرين اخبار و اطلاعيهها باخبر شوند.

دبيرخانه اولين جشنواره فرهنگي هنري "هزار سنگر"

 


نوشته شده در : ۲۲ دي ۱۳۹۳ - ساعت : ۰۸:۱۰ قبل‏ازظهر |  
آخرين بروزرساني :

چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي آمل
طلوع آفتاب : ۴ : ۵۷ : ۱۶
اذان صبح : ۳ : ۱۲ : ۱۲
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۶ : ۴۵
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۵ : ۴۹
اذان مغرب : ۱۹ : ۳۵ : ۲۱
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۷۲۱۰۳۳
كل بازديدكنندگان : ۴۹۹۷۲۴
نمايش هاي امروز : ۴۶۱
بازديد هاي امروز : ۴۳۴
افراد آنلاين : ۷۷

N

Powered By DLAB-SG 3.1 , Operated By Data Computer Amol - All Rights Reserved / Best View @ 1024 * 768 Or Higher Resolutions